Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3933
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: DO JELONKI NAPISALI. Czy to jeszcze autobusy?

Sobota, 22 października 2011, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: Jacek Fasterga
JELENIA GÓRA: DO JELONKI NAPISALI. Czy to jeszcze autobusy?
Fot. RED
Ostatnio podróżowałem do autobusem MZK linią nr 7 z Zabobrza do Cieplic. Autobus przyjechał do Cieplic 15 minut opóźniony. Podczas jazdy zastanawiałem się dlaczego jest takie duże opóźnienie i dlaczego na prawie każdym przystanku autobus tak długo stoi. Ale po wnikliwej obserwacji wyszło mi, że ten kierowca nie ma szansy jechać punktualnie skoro jego autobus został zamieniony w punkt handlowo–biurowy na kołach.

Autobus zatrzymuje się na przystanku, przednimi drzwiami wsiadają ludzie i ustawiają się przy kabinie by kupić bilety. Dlaczego trwa to tak długo? Zazwyczaj ludzie szukają w portmonetkach i kieszeniach pieniędzy dopiero przy kierowcy (jak by nie można było przygotować wcześniej odliczonych pieniędzy). Pasażer szuka, a ten nieborak za kierownicą czeka i patrzy bezsilnie na zegarek, ta sama sytuacja z następnym pasażerem. Ludzie zazwyczaj dają 5 zł lub dwa i kierowca musi szukać drobnej reszty, a czas sobie płynie. Jak już wszystkim sprzedał, to wyciągnął jakiś dokument i coś tam napisał.

Tak to sobie jechaliśmy i staliśmy a podróż tym środkiem lokomocji stała się prawdziwą udręką Dużo jeżdżę po innych miastach i zazwyczaj w godzinach szczytu kierowcy zajęci są jazdą, by jak najszybciej dowieźć pasażerów (są tabliczki, że kierowca w określonych godzinach nie sprzedaje biletów), a nie pyrkać spalinami robiąc za punkt handlowy. Szybkość komunikacji to powinno być to, co wygoni ludzi z prywatnych aut i da zarobek MZK. A co się porobiło?

Jak wysiadałem to z ciekawości zapytałem się kierowcy co tam pisze na przystankach, może pamiętnik? Powiedział mi, że musi liczyć pasażerów i zapisuje to na tej karcie. Przecież to chore! Za co w takim razie wzięła pieniądze prywatna firma wiosną, jak liczenie zlecił urząd miasta. Teraz robią to samo kierowcy, tylko kto i z jakich pieniędzy im za to płaci?

Jacek Fasterga

Od redakcji: publikując list naszego Czytelnika zachęcamy Was do tej formy współredagowania naszego portalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group