Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9225
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Do eksplozji zabrakło niewiele

Piątek, 11 września 2009, 9:36
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2009, 7:53
Autor: TEJO
REGION: Do eksplozji zabrakło niewiele
Fot. policja
Do zderzenia dwóch pojazdów doszło dziś rano w miejscowości Dziwiszów na drodze nr 365. W kolizji uczestniczyły: ciężarówka marki DAF przewożąca gazy techniczne oraz volkswagen transporter, którego kierowca spowodował stłuczkę.

Kierujący VW z Dziwiszowa w kierunku Jeleniej Góry na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym, przewożącym gazy techniczne. Do szpitala została przewieziona pasażerka VW, ale na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.Sprawca zdarzenia kierujący VW, został ukarany mandatem i 6 punktami karnymi - poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z policji.
Na szczęście udało się uniknąć eksplozji ładunku przewożonego przez pojazd ciężarowy. Usuwano go z jezdni przez ponad dwie godziny.Obecnie nie ma tam żadnych utrudnień w ruchu.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Jest ślisko. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. - Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zachowajmy rozsądek. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego - apeluje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group