• Sobota, 14 grudnia 2019
  • Godz. 22:38
  • Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
  • Czytających: 6361
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Do Drezna po lepsze jutro dla najmłodszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 października 2010, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Ubóstwo prowadzi do wykluczenia – to temat przewodni tegorocznej konferencji seminaryjno – szkoleniowej, w której 5 listopada br. udział wezmą m.in. członkowie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka z Jeleniej Góry wraz z przedstawicielami wielu jeleniogórskich instytucji. Wspólnie pojadą oni do Niemiec, gdzie spotkają się z delegacjami z Austrii i Bawarii.

XVIII Międzynarodowa, polsko-czesko-niemiecka, konferencja odbędzie się w Dreźnie, w gmachu jednego z saksońskich ministerstw w godzinach od 10.00 do 16.35. Jej współorganizatorem jest Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka (TKOPD) z Jeleniej Góry.
Uczestnikami będą m.in. pedagodzy jeleniogórskich szkół oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Jeleniej Góry z jego dyrektorem, Wojciechem Łabunem na czele, członkowie Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych z Cieplic, a także przedstawiciele TKOPD z Gdańska, Poznania czy Zielonej Góry. Przyjadą też delegacje z Austrii i Bawarii.

- Zasadniczym tematem konferencji będzie „Ubóstwo, które prowadzi do wykluczenia” wraz z opisem sytuacji w pięciu europejskich regionach, przykładami podejmowanych działań profilaktycznych i pracy z rodziną znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej. Celem konferencji natomiast jest wskazanie na ubóstwo dzieci i młodzieży, na to, jak się ono objawia w Austrii, w Niemczech (w regionach Saksonia i Bawaria), w Polsce, w tym w Kotlinie Jeleniogórskiej i Czechach – w okręgu Usti nad Łabą – mówi Józef, Pawłowski, przewodniczący TKOPD w Jeleniej Górze.

Uczestnicy podejmą też próbę odpowiedzi na pytania: jak stawiany jest problem ubóstwa, jakie działania są podejmowane w ramach udzielania pomocy rodzinie z dziećmi, w której występuje ubóstwo oraz czy realizowanie wspólnych projektów, zmierzających do złagodzenia problemu jest możliwe?

Ponadto administracja Saksonii umożliwiła uczestnikom promocję danego kraju czy regionu poprzez zaprezentowanie ekspozycji podczas konferencji. Dla Jeleniej Góry taką prezentację przygotowuje Wydział Promocji UM. Uczestnictwo w konferencji jest nieodpłatne. Wszystkie koszty, w tym wpisowe, symultaniczne tłumaczenia wystąpień, przejazd oraz obiad i materiały szkoleniowe, pokrywają organizatorzy, w tym współorganizator - jeleniogórski TKOPD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 14-10-2010 16:32
DOLNOŚLĄZAK. Sądziłem, że czas organizacji jaja-nard konferencji, prelekcji i odczytów bezpowrotnie minął wraz z epoką, utopijno-księżycowej ekonomii. W pale mi się nie mieści, że po 20 latach od momentu gdy "wykluczeni" zaniechali zawodzić kościelną pieśn "..ojczyzne wolną racz nam wrócić panie" w moim kraju debatuje się na temat naukowo zbadany i opisany. Chyba, że pod szyldem biedy i nędzy, urzędnicy zajmujący się tą problematyką, muszą przed końcem roku wydać przyznane im pieniądze i rozliczyć koszty delegacji. Ciekawe jakie są źródła finansowania takich konferencji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group