Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4900
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Do Czech po odurzenie

Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:05
Aktualizacja: Wtorek, 5 stycznia 2010, 8:22
Autor: KAM
REGION: Do Czech po odurzenie
Fot. DTP
W Republice Czeskiej od czterech dni można legalnie już posiadać niewielką ilość narkotyków. W Internecie ludzie prześcigają się w wymianie adresów, gdzie najlepiej kupić używki. Młodzież już deklaruje, że właśnie w najbliższych wolnych dniach odwiedzi Czechy. Dla policji i pograniczników oznacza to drobiazgowe kontrole ludzi wracających od naszych południowych sąsiadów.

Od 1 stycznia 2010 roku u naszych południowych sąsiadów można już legalnie posiadać niewielką ilość narkotyków: 15 g marihuany, 1,5 g heroiny, 1 g kokainy, 2 g amfetaminy, cztery tabletki ekstazy, pięciu kartoników nasączonych kwasem LSD. Czeskie prawo zezwala także na uprawianie konopi indyjskich i indyjskich grzybów halucynogennych.

Każdą z używek można legalnie nabyć w czeskich „coffee shopach”, a młodzi mieszkańcy dawnego województwa jeleniogórskiego zaczęli wymieniać się adresami na forach internetowych, gdzie najlepiej jest udać się po używki. Internauci deklarują, że najbliższe dni wolne od szkoły i pracy spędzą właśnie w Czechach.

Dla straży granicznej i policjantów z Polski, szczególnie strefy przygranicznej oznacza to wzmożone kontrole drogowe osób, które wracają od naszych południowych sąsiadów. Służby mundurowe obawiają się także, że do polski napłynie fala przemycanych narkotyków.

- Policjanci z Lwówka Śląskiego będą bardziej uczuleni na sprawy związane z posiadaniem narkotyków. Obawiamy się trochę, że wielu młodych ludzi może przemycać narkotyki od południowych sąsiadów. Nie jest to dla nas dobra wiadomość. Pamiętajmy, że w Polsce nic się nie zmieniło a posiadanie narkotyków nadal jest nielegalne – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim asp. szt. Marek Madeksza

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (109)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group