Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 11420
Zalogowanych: 64
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Do Czech po odurzenie

Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:05
Aktualizacja: Wtorek, 5 stycznia 2010, 8:22
Autor: KAM
REGION: Do Czech po odurzenie
Fot. DTP
W Republice Czeskiej od czterech dni można legalnie już posiadać niewielką ilość narkotyków. W Internecie ludzie prześcigają się w wymianie adresów, gdzie najlepiej kupić używki. Młodzież już deklaruje, że właśnie w najbliższych wolnych dniach odwiedzi Czechy. Dla policji i pograniczników oznacza to drobiazgowe kontrole ludzi wracających od naszych południowych sąsiadów.

Od 1 stycznia 2010 roku u naszych południowych sąsiadów można już legalnie posiadać niewielką ilość narkotyków: 15 g marihuany, 1,5 g heroiny, 1 g kokainy, 2 g amfetaminy, cztery tabletki ekstazy, pięciu kartoników nasączonych kwasem LSD. Czeskie prawo zezwala także na uprawianie konopi indyjskich i indyjskich grzybów halucynogennych.

Każdą z używek można legalnie nabyć w czeskich „coffee shopach”, a młodzi mieszkańcy dawnego województwa jeleniogórskiego zaczęli wymieniać się adresami na forach internetowych, gdzie najlepiej jest udać się po używki. Internauci deklarują, że najbliższe dni wolne od szkoły i pracy spędzą właśnie w Czechach.

Dla straży granicznej i policjantów z Polski, szczególnie strefy przygranicznej oznacza to wzmożone kontrole drogowe osób, które wracają od naszych południowych sąsiadów. Służby mundurowe obawiają się także, że do polski napłynie fala przemycanych narkotyków.

- Policjanci z Lwówka Śląskiego będą bardziej uczuleni na sprawy związane z posiadaniem narkotyków. Obawiamy się trochę, że wielu młodych ludzi może przemycać narkotyki od południowych sąsiadów. Nie jest to dla nas dobra wiadomość. Pamiętajmy, że w Polsce nic się nie zmieniło a posiadanie narkotyków nadal jest nielegalne – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim asp. szt. Marek Madeksza

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (109)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
460
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
27%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group