Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9816
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dni Kultury Holenderskiej – od dzisiaj do niedzieli

Piątek, 29 lipca 2016, 7:50
Aktualizacja: 11:16
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Dni Kultury Holenderskiej – od dzisiaj do niedzieli
Fot. archiwum
Festiwal Rozdroża 2016, a w tym Dni Kultury Holenderskiej – rozpoczyna się już dzisiaj (29.07) w Kromnowie. W sobotę artyści zaprezentują się jeleniogórzanom, a w niedzielę wrócą do gminy Stara Kamienica.

Przez najbliższe trzy dni poznamy muzykę, taniec i śpiew Holendrów pochodzących z Senegalu. Grupa Melamine wraz z Lamine Drame (tancerka, piosenkarka), warsztaty gry na bębnach afrykańskich, impreza taneczna oraz wystawa sztuki afrykańskiej, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowała holendersko-polska Fundacja Nemo. To właśnie przy siedzibie organizacji odbędzie się trzeci dzień festiwalu (Nemoland – Kopaniec-Międzylesie, godz. 13:00). Wcześniej artyści zaprezentują się w Artystycznej Galerii Izerskiej Kromnów (piątek, 29.07 – godz. 17:00), a dzień później w Jeleniej Górze: godz. 12:00 Plac Ratuszowy, godz. 17:30 Park Zdrojowy.

- Fundacja Nemo serdecznie zaprasza na obchody Dni Holenderskich, podczas których Holendrzy pochodzący z Senegalu będą starali się przekazać wiedzę na temat swojej kultury i folkloru, w taki sposób, aby każdy mógł zrozumieć i docenić tradycje związane z holenderską wielokulturowością – zachęcają organizatorzy. Nemoland jest miejscem nie posiadającym granic etnicznych czy kulturowych, gdzie każdy może poczuć się swobodnie. Centrum prowadzone jest przez wolontariuszy wydarzeń kulturalnych i ekologicznych od 1997 roku – dodają.

Impreza wspierana jest przez Ambasadę Holandii w Warszawie oraz Miasto Jelenia Góra i Gminę Stara Kamienica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group