Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8571
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Wtorek, 21 stycznia 2020, 12:46
Aktualizacja: Niedziela, 26 stycznia 2020, 13:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska
Fot. Przemek Kaczałko
W ramach Karkonoskich Inicjatyw Obywatelskich w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych odbyła się debata na temat zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska. Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządów, senator i przedstawiciele instytucji oraz organizacji społecznych.
Rozszerzamy zainteresowania Karkonoskich Inicjatyw Obywatelskich, ponieważ dotyczą nas wszystkie elementy składające się na jakość życia - podkreślił Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

W spotkaniu wzięli udział m.in. senator Krzysztof Mróz, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Marek Obrębalski, starosta powiatu jeleniogórskiego Krzysztof Wiśniewski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry Janusz Łyczko, burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska, wójt gminy Mysłakowice Michał Orman, a także przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych.

Chcemy zastanowić się, czy rzeczywiście Kotlina Jeleniogórska jest omijana w koncepcji zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska. Przecież województwo nie składa się z samego Wrocławia. Poza tym chcemy, żeby polityka władz miasta i gmin była zbieżne z kierunkami, które prezentuje samorząd województwa oraz rząd. Wiosłowanie pod prąd zawsze oznacza marnowanie energii, więc może znajdziemy punkty spójne, aby mówić o problemach Kotliny Jeleniogórskiej wspólnym głosem - wyrażał nadzieję Stanisław Schubert, który podkreślał, że 50 procent bazy noclegowej Dolnego Śląska znajduje się właśnie w Kotlinie Jeleniogórskiej.
Zrównoważony rozwój to idea, wokół której chcemy się koncentrować, szczególnie w obszarze spraw społecznych. Ma to konkretny wyraz w konkursach, które ogłaszamy. Ostatnio w konkursie na opiekę wytchnieniową pula środków była równo podzielona na cztery subregiony Dolnego Śląska. Tam, gdzie są większe ośrodki miejskie, dostęp do usług społecznych jest lepszy. Dlatego zakładamy w konkursach, że część środków musi być kierowana do mniejszych miejscowości (do 10 tys. mieszkańców), a wsparcie ma dotyczyć osób, które wcześniej tego nie dostawały - podkreślił Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Jak zaznaczył prezes KSON-u, spotkania będą kontynuowane i ważne, żeby ponad podziałami uzgadniać ważne kwestie dla regionu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group