Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5553
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dla seniorów Internet bez tajemnic

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 maja 2009, 18:32
Aktualizacja: 18:33
Autor: Angela
Fot. Angela
Jakie są korzyści z globalnej sieci, jak korzystać z internetowej przeglądarki, jak zrobić bankowy przelew przez internet, na co uważać obsługując internetowe konto? Odpowiedzi na takie i inne pytania otrzymali dzisiaj uczestnicy szkolenia Akademii Biznesu Internetowego Senior, które odbyło się w Książnicy Karkonoskiej.

Osoby, które ukończyły 55 lat, znają podstawę obsługi komputera i chciały dowiedzieć się czegoś więcej o Internecie, przeszły dzisiaj bezpłatne szkolenie z zakresu jego obsługi. W Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnicy Karkonoskiej ponad 30 chętnych zgłębiało tajemnice surfowania.

– Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zgłosiło się do nas więcej zainteresowanych, niż było miejsc – mówi Monika Aftowicz z Fabryki Idei, współorganizator. – Założeniem kursu było jednak to, by uczestnicy znali już podstawy obsługi komputera, dlatego części ze zgłaszających się musieliśmy odmówić przyjęcia na kurs.

W pierwszej części mówiono o korzyściach płynących z internetu, bankowości elektronicznej, komunikatorach i poczcie e-mail, a druga część dotyczyła kupowania i sprzedawania na Allegro oraz tego, na co należy zwracać uwagę przy dokonywaniu płatności.

Na korzyści z kursu liczą również pracownicy Książnicy Karkonoskiej, którzy mają nadzieję, że dzięki temu szkoleniu większa grupa czytelników będzie korzystała z katalogów on-line.
– Organizatorzy szkolą m.in. naszych czytelników i to jest dla nas bardzo istotne – mówi Kamila Wilk, kierownik Jeleniogórskiego Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska. – Nasi czytelnicy korzystali z naszych księgozbiorów bardzo długo, a teraz mają często problem z obsługą katalogów komputerowych. Mamy nadzieję, że jeśli ci ludzie oswoją się z komputerami, przełamią się i będą korzystać z tych katalogów. Jest nam bardzo miło, że organizatorzy chcieli te kursy przeprowadzić u nas.

Zadowolenia z kursu nie kryli też sami uczestnicy, którzy zachwalali nie tylko jakość przekazywanej wiedzy ale również sposób, w jaki często trudne tematy były im tłumaczone. Jak mówią, nie zabrakło odrobiny humoru oraz wyraźnego pokreślenia tego, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę otwierając internet.

Głównym organizatorem szkoleń jest portal Allegro.pl. Jeleniogórskie spotkanie było już 29 tego typu kursem, który przeprowadzono w większości większych miast Polski. Niewykluczone, że za rok organizatorzy skuszą się na kolejną edycję kursu dla seniorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 29-05-2009 18:48
*FAJNIE..mam nowego "dodatkowego" tatusia,bo moja tesciowa odkrycia dokonala w Internecie !*Bravo..dla ludzi,ktorzy szukaja.
~ostroo 29-05-2009 19:29
ej a ty piipi masz cos do poznawania ludzi w internecie? pewnie sama siedzisz nocami przed czatami i tego typu rzeczami ...
rymcycymcy 29-05-2009 23:11
Jak dziadeczki trafią na TE strony, to i babki interneta polubią ! :)
~Gap'a 30-05-2009 8:28
A w Uniersytecie Trzeciego Wieku KK - kursy komputerowe i serfowanie po intenecie jest cały rok !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group