Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6195
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dla bezpieczeństwa prezydent w średniowiecznej zbroi

Sobota, 12 stycznia 2008, 8:30
Aktualizacja: 9:32
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dla bezpieczeństwa prezydent w średniowiecznej zbroi
Fot. Angela
W nietypowy sposób będzie zorganizowany tegoroczny Dzień Dziecka. Wszystkie służby mają przebrać się w średniowieczne uniformy, a na ich czele stanie Marek Obrębalski z tarczą. Rozmawiano o tym w ratuszu podczas okolicznościowej konferencji.

Samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji oraz policjanci i strażnicy miejscy oraz pożarnicy dyskutowali o tym, w jaki sposób uczynić Jelenią Górę miastem bezpiecznym. Całość przygotowała straż miejska.

– Chcielibyśmy żeby wszystkie działania dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa w Jeleniej Górze odbywały się w ścisłej współpracy straży miejskiej, policji, służb medycznych i straży pożarnej – powiedział podczas spotkania mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM. – Do tej pory tylko nieliczne akcje odbywały się przy udziale wspólnych sił wszystkich służb mundurowych, ale mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu się to zmieni – dodał.

Słuchali go Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski, Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Górniak, komendant SM, mł. insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji oraz kpt. Jerzy Sładczyk, szef straży pożarnej. Na sali nie zabrakło znanych twarzy. Pojawił się Robert Prystrom, prezes Wspólnego Miasta, Jacek Musiał, szef Aeroklubu Jeleniogórskiego, i inni.

G. Rybarczyk podsumował przeprowadzone przez SM akcje i zapowiedział nowe, które będą jednocześnie kontynuacją tych działań. Z największym uznaniem jeleniogórzan spotkały się akcje: „Bezpieczne Wakacje”, „Bezpieczne ferie”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, Kursy pierwszej pomocy, akcja „Zgubek”, „Bezpieczna Droga do szkoły” czy Olimpiada Malucha.

Podczas spotkania nie obyło się również bez noworocznych życzeń i licznych podziękowań. Grzegorz Rybarczyk podziękował wszystkim obecnym, a także przyszłym sponsorom i współorganizatorom akcji, wśród których znalazł się między Wiktor Marconi z firmy Polcolorit.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group