Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 6606
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dla bezpieczeństwa prezydent w średniowiecznej zbroi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 stycznia 2008, 8:30
Aktualizacja: 9:32
Autor: Angela
Fot. Angela
W nietypowy sposób będzie zorganizowany tegoroczny Dzień Dziecka. Wszystkie służby mają przebrać się w średniowieczne uniformy, a na ich czele stanie Marek Obrębalski z tarczą. Rozmawiano o tym w ratuszu podczas okolicznościowej konferencji.

Samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji oraz policjanci i strażnicy miejscy oraz pożarnicy dyskutowali o tym, w jaki sposób uczynić Jelenią Górę miastem bezpiecznym. Całość przygotowała straż miejska.

– Chcielibyśmy żeby wszystkie działania dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa w Jeleniej Górze odbywały się w ścisłej współpracy straży miejskiej, policji, służb medycznych i straży pożarnej – powiedział podczas spotkania mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM. – Do tej pory tylko nieliczne akcje odbywały się przy udziale wspólnych sił wszystkich służb mundurowych, ale mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu się to zmieni – dodał.

Słuchali go Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski, Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Górniak, komendant SM, mł. insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji oraz kpt. Jerzy Sładczyk, szef straży pożarnej. Na sali nie zabrakło znanych twarzy. Pojawił się Robert Prystrom, prezes Wspólnego Miasta, Jacek Musiał, szef Aeroklubu Jeleniogórskiego, i inni.

G. Rybarczyk podsumował przeprowadzone przez SM akcje i zapowiedział nowe, które będą jednocześnie kontynuacją tych działań. Z największym uznaniem jeleniogórzan spotkały się akcje: „Bezpieczne Wakacje”, „Bezpieczne ferie”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, Kursy pierwszej pomocy, akcja „Zgubek”, „Bezpieczna Droga do szkoły” czy Olimpiada Malucha.

Podczas spotkania nie obyło się również bez noworocznych życzeń i licznych podziękowań. Grzegorz Rybarczyk podziękował wszystkim obecnym, a także przyszłym sponsorom i współorganizatorom akcji, wśród których znalazł się między Wiktor Marconi z firmy Polcolorit.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~żenada 12-01-2008 8:43
Jacek Włodyga! a nie Łodyga.
~kate 12-01-2008 10:35
jestem po raz kolejny zawiedziona!!!!!!!!! GDZIE TEN PREZYDENT W ZBROI???
piipi 12-01-2008 11:18
...Szkoda,ze nie jestem dzieckiem...,bo to fajnie tym dzieckiem byc i wierzyc w bajki...Pan Prezydent Miasta Jelenia Gora w stroju srednowiecznym.Pruskiego munduru nie wypada zalozyc...,bo polska publicznosc interesuje (tylko) srednowiecze z rodem Pistow....Pamietam,te czerwone krawaty z czasow "naszych" komunistow i te bialo-czerwone gozdziki.Fajne byly wtedy stroje....i czy wypada, je teraz zalozyc....Ludzi w takim mundurze ZOMO, strasznie sie balam,a byl wtedy porzadek w miescie....Moze to byl tylko dla mnie sen,bo bylam wtedy dzieckiem..
~LKK 12-01-2008 15:24
Brzmi nieźle piipi :) prezydent za generała, straż miejska za ZOMO, może jeszcze pare suk Milicja .. i będzie bezpiecznie jak nigdy :). Ja to zawsze czuję się bezpiecznie jak widzę patrol. BO PRZECIEZ GDYBY BYLO TAM NIEBEZPIECZNIE TO ICH BY TAM NIE BYLO! Policja wezwana np do bójki to zawsze włączy sygnał 3 przecznice wcześniej i jedzie powoli żeby wszyscy zdążyli spokojnie nawiać.
~Demokrata 12-01-2008 16:29
Śmiem wątpić,czy to najlepszy pomysł z tym prezydentem w zbroi.Być może jestem naiwny,ale wg mnie na tym stanowisku jest tyle poważniejszych zajęć na co dzień,iż wierzyć się nie chce, że starosta i prezydent mają czas na zabawę. Tym bardziej, że jest w mieście dziesiątki,jeśli nie setki instytucji i organizacji,które mogłyby zorganizować atrakcje dla dzieci w dniu ich święta.Jeśli natomiast prezydent ma odwalać lwią część roboty za te organizacje,czy też takie działanie prezydenta ma za zadanie je zaktywizować, to proszę przerobić od nowa budżet miasta na ten rok!!!
~sen 12-01-2008 19:22
Byłem na tym spotkaniu. Nie widziałem tam ani Pana Prystroma , ani Pana Ciosmaka. Pan Wiktor Marconi znalazł się tam chyba między innymi. Poza tymi drobiazgami to prawie dobrze przekazana relacja ze spotkania podsumowującego działania służb mundurowych oraz sponsorów dla poprawienia bezpieczeństw naszych dzieci w ubiegłym roku , jak i podjęcia zobowiązań co do dalszej współpracy . Pozdrowienia dla redakcji
~pomysł na dzień dziecka 13-01-2008 0:14
Jest taki pocieszny czarodziej ze Smerfów, za którego pan prezydent, jeśli tak bardzo ponosi go fantazja, mógłby się przebrać. Czego się ta postać tknie, to jej nie wychodzi tak jak miało, a upragnione smerfy uciekają z klatki tuż przed wrzuceniem na ruszt. Pozostaje mu zrujnowany zameczek, obdarta kapota, obsesja w poszukiwaniu smerfów i wierny Klakier, który uważa, ze wszystko jest w porządku...
~były radny 13-01-2008 15:34
<i> regulamin złamany </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group