Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8847
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dla bezpieczeństwa parkować zakazano

Środa, 10 czerwca 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dla bezpieczeństwa parkować zakazano
Fot. ....
Parking przy jeleniogórskiej ciepłowni na Zabobrzu w miniony poniedziałek został zamknięty dla pracowników na głucho. Ci pytają, dlaczego przez lata mogli korzystać z miejsca, a teraz PEC im tego zakazuje. Pojazdy mogą zostawiać tylko wybrani. Przedsiębiorstwo tłumaczy, że powodem jest dbałość firmy o bezpieczeństwo.

Do niedawna na parkingu przy zabobrzańskiej ciepłowni samochody mogli zostawiać wszyscy pracownicy. Od poniedziałku się to jednak zmieniło. Większość pracowników dostała zakaz parkowania w tym miejscu i sugestię, aby pozostawiać auta przy Tesco i w innych miejscach.

Nikt z wprowadzających te zmiany jednak nie wyjaśnił, z czego wynikają i na czym polega wybór tych, którzy w dalszym ciągu swoje samochody zostawiają pod ciepłownią.

– Parking przy ciepłowni Zabobrze został zamknięty ze względów organizacyjnych, jak i przeciwpożarowych oraz BHP – usłyszeliśmy od Pawła Szpechta, rzecznika prasowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze. Dochodzi tu też kwestia materialnej odpowiedzialności za zniszczone mienie, którego firma nie chce ponosić.

Paweł Szpecht tłumaczy też, że te samochody, które mają pozwolenie na parkowanie nieopodal ciepłowni, to auta służbowe lub takie, które mają podpisaną umowę z firmą na wykorzystanie ich do celów służbowych.

Zapewnia też, że firmy zewnętrznych, które korzystają np. z placu manewrowego, nie powodują utrudnień w dojeździe do ciepłowni aut uprzywilejowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1004
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group