Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8518
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dilerzy zatrzymani

Czwartek, 25 lipca 2019, 13:03
Aktualizacja: Sobota, 27 lipca 2019, 7:04
Autor: TC/jel
Region: Dilerzy zatrzymani
Fot. Użyczone
Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Bolesławca, podejrzanych o udział w obrocie substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi. Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszeli zarzuty.

Jeden z zatrzymanych uczestniczył w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych i środków odurzających. Ustalono między innymi, że w lipcu 2019 roku sprzedał innej osobie 376 sztuk tabletek ecstasy i ponad 23 gramy konopi indyjskich. Ponadto, w trakcie przeszukania jego mieszkania ujawniono znaczne ilości narkotyków, w tym ponad 50 gram metamfetaminy, 369 tabletek ecstasy oraz 23 marihuany.
Podejrzany przyznał się do sprzedaży i posiadania narkotyków.

Kolejny zatrzymany to Mateusz L., który od 2018 roku sprzedawał narkotyki odbiorcom „detalicznym”. Do chwili obecnej ustalono co najmniej 5 takich osób. Ponadto posiadał on znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci blisko 24 gram ziela konopi innych niż włókniste, 376 sztuk tabletek ecstasy oraz około 1 grama metamfetaminy. Przyznał się on do zarzutów posiadania i sprzedaży narkotyków – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
Trzeci z zatrzymanych, wiedząc o czynnościach policjantów, prowadzonych wobec zatrzymanego „dilera”, udał się do jego mieszkania skąd zabrał należące do niego znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, żeby je ukryć. Miało to utrudnić prowadzone śledztwo i umożliwić Mateuszowi L. uniknięcie odpowiedzialności karnej. Hubert K. został zatrzymany, podobnie jak ukryte przez niego narkotyki. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz poplecznictwa, czyli pomocy innej osobie od uniknięcia odpowiedzialności karnej, do czego się przyznał dodaje rzecznik.

Po przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Zatrzymani to mieszkańcy Bolesławca w wieku od 19 do 24 lat. Nie byli dotychczas karani sądownie.

Uczestniczący w obrocie narkotykami Dorian Ż. stoi pod zarzutem przestępstwa, zagrożonego karą w wymiarze od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Pozostali podejrzani mogą zostać skazani na kary od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

12
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
3
17%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group