Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6103
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dezinformacja na placu Ratuszowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 17 maja 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:11
Autor: TEJO
"Wkomponowana" w ogródek gastronomiczny tablica jeszcze przed zdemontowaniem.
Fot. TEJO
Polscy i zagraniczni turyści, którzy chcieliby poznać historię starówki streszczoną na trójjęzycznej tablicy, nie mają już takiej możliwości.

Ustawioną w 2004 roku tablicę w ramach tzw. systemu informacji miejskiej, najpierw przysłonił ogródek piwny, a później pracownicy służby drogowej zdemontowali i zabrali.

Informacji więc brak, a turystom pozostaje liczyć na pomoc przewodnika. O ile ci z wycieczki uzyskają ją bez kłopotu, o tyle goście indywidualni, zwłaszcza obcojęzyczni, mogą mieć z tym problem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ago 17-05-2009 8:55
Władze Jeleniej Góry mogłyby zastanowić się nad wydawaniem niektórych pozwoleń na ogródki piwne. Czasem potrzebna jest wizja lokalna, co przecież nie wymaga dużych nakładów, wystarczy przejść się i zobaczyć na miejscu, co tam jest.
tamas 17-05-2009 10:14
No bo oczywiście piwo (ogródek piwny) ważniejszy niż jakakolwiek informacja dla turystów... Eh... to się nazywa "promocja miasta" ;(
~gfah 17-05-2009 14:51
zauważyłem to już dawno, to po prostu śmieszne, zaniedbanie za zaniedbaniem
~po co to komu 17-05-2009 16:09
po co to komu ?? niech se kupi przewodnik po jg
Patol 17-05-2009 16:56
Tamas zdejmij ten moherowy beret i wybierz się do Wrocławia albo Poznania. Zobaczysz że w każdym cywilizowanym mieście o tej porze roku ogródki to normalna i bardzo dochodowa sprawa. Do tego każdy normalny turysta jest przygotowany do podróży i ma przy sobie przewodniki i jakąś mapkę poglądową... A tablicę proponuję wkopać na jesień.
~do Patola 17-05-2009 17:49
Jeden ogródek mniej i po sprawie,tablica by była na swoim miejscu.W rynku jest wiele miejsc gdzie piwko można wypić.
Cień 17-05-2009 23:49
Walić te ogródki, tam nieraz widziałem dealerów sprzedających narkotyki, a po za tym, to ponoć jest jakaś ustawa o trzeźwości, czyż nie tak? Nie jestem przeciwnikiem piwa, sam czasem się napiję, nawet teraz jedno spożywam, bo przywiozłem sobie z Niemiec, ale to jest piwo, a nie nasze siekacze, po których ludziom palma odbija. Czasami, to mam wrażenie, że coś dodają do naszego piwa, by ludziom się w baniach przewracało.
~xcd 18-05-2009 15:16
Tablice był nieestetyczne i tylko szpeciły teren...i jeszcze pomazane jakimiś flamastrami.... I jak widze po komentach i mentalności mieszkańców Placu Ratuszowego wielbiacych spokój i cisze, to należało by pozamykać wszystkie restauracje i ogórdki piwne w centrum, na ich miejsce zrobic banki, wpuścic staruszki karmiace gołebie i pozwolic tylko panu Mietkowi z kolegami upojonymi tanim winem leżec bezgłośnie w krzakach, a dla turystów wmurować 20 tablic inormujacych w 10 jezykach jak to polacy zrównali z ziemia piekne stare miasto i zlikwidowali życie w jego centrum. A tak na serio LOKATORZY RYNKU JAK CHCECIE ŻYĆ W CISZY I SPOKOJU TO SIE NA WIEŚ WYPROWADŹCIE!!! W KAZDYM NORMALNYM MIESCIE JUZ DAWNO BY W WASZYCH DOMACH ZROBIONO LOKALE USŁUGOWE!!! TYLKO W TEJ JELENIEJ DZIURZE PO 23 TO Z ATRAKCJI OFERUJE SIE DZGNIĘCIE NOŻEM ALBO POBICIE PRZEZ PATOLOGICZNYCH NASTOLATKÓW! A tablice niech miasto da do oprawienia jakiemuś projektantowi i postawi w lepszym miejscu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group