Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2092
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Deszcz nagród i wyróżnień w Dniu Edukacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 15 października 2014, 7:45
Aktualizacja: Czwartek, 16 października 2014, 7:17
Autor: Angela
Fot. Angela
Trzydziestu dziewięciu pracowników szkół i przedszkoli, w tym dziewięciu dyrektorów, 22. nauczycieli i ośmiu pracowników obsługi, odebrało wczoraj (14.10.) nagrodę prezydenta Jeleniej Góry, a ponadto wielu otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej i odznaczenia za oddanie i poświęcenie na rzecz jeleniogórskiej oświaty. Miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Filharmonii Dolnośląskiej.

Uroczystą galę, na której pojawiło się wielu gości, poprowadzili: naczelnik wydziału edukacji i sportu Paweł Domagała wraz z Elwirą Kozak, dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Tradycyjnie nie zabrakło pocztów sztandarowych, a w tym roku byli to przedstawiciele: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego, Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki i Zespołu Szkół Ekonomiczno –Turystycznych.

Zanim przystąpiono do odznaczeń, do wszystkich pracowników oświaty popłynęło wiele życzeń i podziękowań, które złożyli m.in.: prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, posłanki: Zofia Czernow i Marzena Machałek, radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Grażyna Malczuk i inni.

Najważniejszą część uroczystości – wręczenie wyróżnień pracownikom oświaty - rozpoczęto od odczytania nazwisk osób uhonorowanych, którzy odbiorą Medale Edukacji Narodowej oraz Medale za Długoletnią Służbę w najbliższy piątek w bolesławieckim Teatrze.

Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany przez Ministra Edukacji Narodowej otrzymają dyrektorzy: Wanda Kozyra z Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik", Joanna Marczewska z Zespołu Szkół Ekonomiczno –Turystycznych, Danuta Pawłowicz z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, Romuald Szpot ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Beata Toczek z Gimnazjum nr 4, Dorota Binkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3, Beata Kopecka ze Szkoły Podstawowej nr 5, Eugeniusz Sroka ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Bogumiła Lepieszo z Miejskiego Przedszkola nr 10.

Wśród nagrodzonych nauczycieli znaleźli się: Teresa Ankudewicz – Blukacz z Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Jarosław Majski z Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Jolanta Ryglewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Małgorzata Smaś z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Bożena Fijałkowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, a także Barbara Cymańska – Garbowska z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych i Sylwia Gac – Sufleta z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę odbierze Przemysław Niedbalski z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Medal srebrny otrzymają: Halina Lejczak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Anna Renata Mędoń ze Szkoły Podstawowej nr 6, a medal brązowy: Jolanta Paszowska – wicedyrektor Zespołu Szkół
Ogólnokształcących nr 1, Ewelina Wyszyńska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Grzegorz Lustyk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Monika Pawlak - Warzybok z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Monika Pajor - Jośko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Anna Ujejska – wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Agnieszka Ewa Pelzer ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Ryszard Adam Gil ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymają dyrektorzy: Joanna Marczewska z Zespołu Szkół Ekonomiczno –Turystycznych, Bogumiła Lepieszo z Miejskiego Przedszkola nr 10, a także nauczyciele: Ryszard Grzywacz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Bożena Fijałkowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Zofia Peter – Kubicka z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Hanna Niespodziewany ze Szkoły Podstawowej nr 6 i Teresa Szewczyk, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11.

Nagrody Prezydenta Miasta Jeleniej Góry odebrali natomiast pracownicy obsługi: Bogdan Lenda z Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, Waldemar Klepka z Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik", Adam Czarnecki z Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, Władysław Czajkowski z Gimnazjum nr 1, Marek Sierżant z Gimnazjum nr 4, Mirosław Raczyński ze Szkoły Podstawowej nr 7, Stanisław Berezanow ze Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Marek Wójcik z Miejskiego Przedszkola nr 2.

Wśród nauczycieli nagrodzonych przez prezydenta Jeleniej Góry znaleźli się: Sławomir Wiśniewski - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Sylwia Kuźniewska - wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Elżbieta Astramowicz -Cyna - Zespół Szkół Ekonomiczno –Turystycznych, Alicja Kaniecka - Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, Edyta Dzik - Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, Kazimierz Buchwald - Zespół Szkół Technicznych "Mechanik", Adam Stolicki - wicedyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, Małgorzata Wasylak - wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Dorota Mazur - Bursa Szkolna nr 1, Joanna Lach - Zawrzykraj z Gimnazjum nr 1, Agnieszka Mołodowska - wicedyrektor Gimnazjum nr 4, Patrycja Buchowiecka - Szkoła Podstawowa nr 3, Małgorzata Jop - Szkoła podstawowa nr 5, Anna Mędoń - Szkoła Podstawowa nr 6, Izabela Misterka - Szkoła podstawowa nr 8 i Beata Chmielewska - Szkoła podstawowa nr 10, Edyta Rudek - Szkoła podstawowa nr 11, Bożena Urban - Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum 5, Marzena Koselnik - Miejskie Przedszkole nr 4, Joanna Rogoś - Miejskie Przedszkole nr 11, Arleta Łapacz - Miejskie Przedszkole nr 13 i Aleksandra Kaczmarczyk - Miejskie Przedszkole nr 19.

Natomiast spośród dyrektorów szkół nagrodę od prezydenta Marcina Zawiły odebrali: Iwona Kumek- z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Helena Kasperczyk z Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej, Lucyna Dzieniszewska z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Beata Kozyra ze Szkoły Podstawowej nr 2, Eugeniusz Sroka ze Szkoły Podstawowej nr 11, Joanna Konopka z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14, Małgorzata Wrotniewska z Miejskiego Przedszkola nr 27, Katarzyna Lenart - Wyrobek z Centrum Opieki nad Dzieckiem „Dąbrówka” i Krystyna Drabik ze Żłobka Miejskiego.

Nie był to koniec nagród tego dnia. Miłą niespodzianką uroczystości było przekazanie przez prezydenta Marcina Zawiłę puzonu Olgierdowi Hryniewickiemu, wicedyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki. I to wyróżnienie nie było przypadkowe. Uczniowie tej szkoły – nie pierwszy raz - uświetnili uroczystość przepięknym koncertem.

Całość zakończył poczęstunek, tradycyjnie przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Kibol2 15-10-2014 8:08
A Helena to za co dostała. Za najlepszego likwidatora
~bb 15-10-2014 8:41
To też trzeba umieć robić ;) A ile Miasto na tych zlikwidowanych Szkołach zaoszczędziło...
~ 15-10-2014 8:42
ile nagród jest w roku wyborczym a ile w latach "nie wyborczych"?
~ad 15-10-2014 9:01
te wszystkie panie nauczycielki szczególnie powinny podziękować pani poseł Czernow,,dzięki niej będą pracować o 7 lat dłużej,oczywiście PO by żyło się lepiej
~xyz 15-10-2014 9:06
przecież to nie Helena likwiduje tylko miasto. Ona dostała za trzymanie w ryzach całej szkoły i słusznie bo dyrektor nie jest od głaskania tylko od pilnowania porzadku
~boy 15-10-2014 9:36
Trzymanie w ryzach?? Chyba żartujesz... Dzieciaki pija piwsko na ławeczkach przed bursą, jeden nie zdał do następnej klasy bo siedział w pokoju w bursie i nie chodzil na lekcje i jakoś nikt tego nie zauważył ;/ Przyznaje, ta pani, jest dobrym menadżerem, ale wychowywać nie umie.
~bb 15-10-2014 11:19
Słuchajcie, ale jedno można przyznać tej pani - umie wzbudzać kontrowersje... Chyba żaden dyrektor nie ma zawsze pod artykułami tylu komentarzy co ona ;)
~na 1 z plus 15-10-2014 12:09
no jeszcze o jednej pani dyrektor można duzo powiedzic integracyjne? pani która dba tylko o swoje interesy - bardzo nie przyjazne dzieciom przedszkole własnie tego doświadczam razem z moim dzieckiem
~na 1 z plus 15-10-2014 12:18
cd dzwonię po wszystkich przedszkolach żeby przepisać dziecko ale niestety nie ma miejsc !! szkoda wielka - będę musiała jakeś rozwiązanie znaleść bo pewnie już tam dziecka po wczorajszym incydencie nie poślę !! pełna ignorancja nie tylko pani dyrektor ( której nie wiem za co przyznano nagrodę)ale i przedszkolanek szok mam nadzieję jakoś tą sprawę nagłośnić zeby ostrzec innych rodziców ! rozumiem że dziecko niepełnosprawne jest BARDZO ważne ale nie mniej ważne są wszystkie dzieci skoro przedszkole nosi nazwe INTEGRACJA TAM BRAK JEST NADZORU ZE STRONY DYREKTORA
~bb 15-10-2014 13:11
Jezeli chce pani ostrzec, to prosze napisac ktore to przedszkole. Lepiej wiedziec takie rzeczy.
~a-a 15-10-2014 13:42
Szkoła Podstawowa gdzie podany jest jej nr pisze się dużą literką!!! Bo to nazwa.A w artykule raz jest napisane tak a raz inaczej o czym to świadczy? Słowniki ortograficznr do rąk !
~janek123 15-10-2014 14:12
Oczekujesz poprawności ortograficznej ??? Jeśli miasto nagradza TAKICH nauczycieli, to pora umierać.Gdzie niby te ich zasługi???!!!
~do bb 15-10-2014 16:05
kochana wyrażnie napisalam INTEGRACYJNE jest jedno 14 NA JUNAKÓW
~Boss 15-10-2014 17:15
Ludzie którzy nic nie wnoszą do gospodarki cały czas na zwolnieniach praca po kilkanaście godzin tygodniowo tylko się nagradzają ,produkują tłuków do niczego się nie nadających jak rodzice chcą żeby coś z dziecka wyrosło to muszą wydawać setki złotych na korepetycje nie dlatego że ich dzieci są głupie mało zdolne tylko dlatego że nauczyciele nie potrafią uczyć przekazywać wiedzy nie ma już nauczycieli z powołania dobrzy wykształconych są tylko jakieś miernoty po kolegiach z licencjatami szkoły to są tylko miejsca schadzek a nie instytucje mające edukować całą pracę za tych pasożytów odwalają w domach rodzice i korepetytorzy zresztą i tak większa część dzieci ładuje na żywca z internetu zadania,gotowce ,streszczenia bo tak właśnie ich się uczy pokolenie kopiuj wklej
~bb 15-10-2014 19:01
Ok dzieki :)
~scenograf 15-10-2014 19:31
Brakowało wystąpienia Zofii Czernow i to w części oficjalne i artystycznej.
~do na 1 plus 15-10-2014 19:35
Kobieto co ty za głupoty wypisujesz, dyrektorka integracyjnego to bardzo miła i sympatyczna osoba. Niestety jak widać nie wszystkim da się dogodzić. A na pewno ciężko jakiejś rozhisteryzowanej mamusi. Kobieto zrób najpierw rachunek sumienia, a później pisz oszczerstwa wobec naprawdę przesympatycznej osoby. Niektórzy rodzice to uważają że przedszkole powinno wychować, nauczyć, a swoją rolę ograniczają tylko do żądań i roszczeń. Nic od siebie tylko wszystko dla siebie.
~ 15-10-2014 20:31
Mamy dwóch nauczycieli sąsiadów, jeden specjalnie dokucza nawet za pomocą dzieci i obcych sprowadzonych z innych częsci miasta, drugi wysyła emerytów do domu spokojnej starosci w Cieplicach i się go boimy,dzieje się to na ul. Kiepury. Za co ich Władza nagrodzi? A no życzymy im aby doczekali emeretury.
~rodzic1 15-10-2014 21:54
Hryniewicki jest beznadziejnym nauczycielem. Nie wiem za co te laury.
~Do ~ 15-10-2014 22:07
~rodzic-a1. Nie Wszystko złoto, co się świeci.
~zzz 16-10-2014 8:55
może i sympatyczna pani dyrektor ale co z tego od samej sympatyczności nie zależy funkcjonowanie przedszkola - przedsiębiorstwa itp ? ostatnie czasy? szok należalo by się dobrze przyjżęć tej placówce ? nepotyzm tam jest naporządku dziennym , a pracownicy ? no nie wiem czy oprócz sympatyczności są na właściwym miejscu? nie zawiele można coś tam zwrócić uwagę bo obraca się to przeciwko dzieciom! jeżeli tak ma wyglądącym sympatia? przedszkole 14 traci na renomie ! jest naprawdę nieprzyjazne dzieciom pani dyrektor oprócz sympatyczności nie zabardzo dba o wszystkie dzieci ciągły brak jej w pracy sprawia ze coś tam jest nie tak - no ale skoro rodzina zatrudniona czuwa no to musi być cich zeby pozostały personel nie zburzył się !! no nie jest to tylko rozchisteryzowanoa mama
~glock 16-10-2014 9:34
Nagrody zawsze otrzymywali pupile dyrektorow. A na tych co dobrze pracuja w ogole nie zwraca sie uwagi. Bo jak moze byc tak, ze nagrode otrzymuje nauczyciel, ktory potrafi nie przyjsc na lekcje i to nie jedyny raz, kaze stać dzieciakom 15 minut na korytarzu i ich nie wpuszczac do sali? A pozniej taki nauczyciel jest wyczytywany na uroczystymk apelu. I czego te dzieciaki sie ucza? Albo pani, ktora ma 50% zdawalnosc z przedmiotu na maturze i tez nie chodzi na lekcje? Te wszystkie nagrody to kpina i tyle.
~jankowski 16-10-2014 13:54
Czyżby w placówkach niepublicznych zatrudniany był i występuje tylko nauczycielski chłam ? - Przestudiowałem całą listę wyróżnionych ii nie znalazłem tam ani jednej osoby z tego typu szkoły czy przedszkola. Wiem, że ludzie ci pracują bez Karty Nauczyciela i mniej z siebie nie dają od pozostałych. O ile się mylę, to bardzo przepraszam.
~do jankowski 16-10-2014 16:09
msz rację dają z siebie też dużo ale ich pracodawcy to dyrektorzy ich placowek więc niech ich nagradzają
~janka 18-10-2014 13:05
Bardzo rozbawiły mnie kandydatury z Żeroma. Miałam kontakt z tymi osobami dzięki mojemu dziecku i w życiu bym nie wpadła, że można nagrodzić właśnie te panie. Skandal!
~ninaaa 19-10-2014 0:17
Nie wiem dlaczego nagrodzono p.A.Łapacz z przedszkola nr 13.Pani ta nigdy nie powinna pracować z dziećmi.Nie jest to tylko moje zdanie,ale wielu innych rodziców.Chyba tylko dlatego że to koleżanka p.Dyrektor.Jest to bardzo niemiła osoba,Dzieci sie jej boją.
~nauczyciel 19-10-2014 20:02
17 października w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Pani Kurator i wielu przedstawicieli władz miejskich i powiatowych.. Byli przedstawiciele władz Bolesławca, Zgorzelca, Lubania. Bo to przecież wręczenie najwyższych nagród państwowych i resortowych. Niestety, dla władz Jeleniej Góry było pewnie za daleko. Nikt z opłacanych wysoko urzędników (a płaci się im między innymi za to) nie pojawił się na uroczystości. W końcu zorganizowali swoją imprezę w Filharmonii, to po co fatygować się do Bolesławca? A jak powyżej napisano spora grupa nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkół i placówek oświatowych otrzymało medale. Myślę, że wyborcy to niedługo docenią...
~jowita`` 20-10-2014 12:41
P. Bogumiła Lepieszo jaki fryz :)))
~kpik 24-10-2014 23:17
ssiara -te nagrody !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group