Zalogowanych: 8

IV liga: Derby powiatu dla Olimpii

Niedziela, 4 października 2015, 16:33
Aktualizacja: 16:46
Drużyna Olimpii Kowary sięgnęła po kolejne punkty na boiskach IV ligi dolnośląskiej choć zwycięstwo nie przyszło kowarzanom łatwo. Podopieczni Aleksieja Tiereszczenki pokonali po meczu walki Lotnika Jeżów Sudecki 2:1.

Pierwsza bramka padła w 23. minucie, kiedy to najwięcej zimnej krwi w szesnastce Lotnika zachował Michał Stocki. W 50. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie - piłkę z rzutu rożnego dorzucił Damian Chajewski, a skuteczną główką popisał się Marcin Smoczyk. Kilka minut później kowarzanie znaleźli się w trudnym położeniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Oleksandr Garbar, a chwilę później Damian Górgul fantastycznie przymierzył z dystansu i zmniejszył starty gości. Olimpia mimo momentami rozpaczliwej obrony zdołała dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra.

Olimpia Kowary - Lotnik Jeżów Sudecki 2:1 (1:0)

Olimpia: Bursacki (62' Kazakov), Smoczyk, Nowiński, Chajewski, Bębenek, Stocki (55' D. Malarowski), Kędzierski, Gałach (55' Zatylny), Szujewski, Garbar, Krupa (63' Omeljanenko)

LOTNIK: Maćkowski, Białkowski, T. Madej, Kierlik, Bojanowski, Suchanecki, Kocot, Pieńkowski (68' Rudnicki), Sobczak (59' Gawlik), Górgul, Dregan (77' Wyka)