Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6413
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Debeściaki” przez premiera nagrodzeni. W „Żeromie"

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 grudnia 2010, 7:54
Aktualizacja: Czwartek, 2 grudnia 2010, 7:49
Autor: Petr
Fot. Coolazooch
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezesa Rady Ministrów. Nagrody przyznano najwybitniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa dolnośląskiego, w których gronie znalazło się aż trzynastu młodych jeleniogórzan.

– Spotykamy się tutaj po to, by pogratulować najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego. Są to osoby, które mają wybitne osiągnięcia w olimpiadach naukowych zarówno w kraju, jak i za granicą, a także wspaniali sportowcy – powiedziała podczas uroczystości Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty.

– Każdy z Was posiada szczególny talent, który pozwala odnieść sukces, nie tylko osobisty. Talent, choć otrzymuje go tylko jedna osoba, jest dobrem wspólnym. Jestem pełna optymizmu, co do przyszłości regionu i kraju, kiedy patrzę na wszystkich wyróżnionych podczas tegorocznego wręczenia stypendiów – podsumowała Pawłowicz.

Uroczystość wręczenia Stypendiów Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezesa Rady Ministrów uświetniły występy wokalne uczniów „Żeroma”, w szczególności – występ Sebastiana Rutkowskiego, ucznia tutejszego gimnazjum, który popisowo odśpiewał „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Stypendystom z całego regionu dolnośląskiego serdecznie pogratulował poseł Marcin Zawiła, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry, wypowiadając się w imieniu wszystkich zaproszonych gości. - Ceremonię zakończył smakowity bankiet przyrządzony przez uczniów Zespołu Szkół Licealno-Zawodowych nr 2, czyli popularnej „Handlówki” - mówi Paweł Domagała, szef ZSO nr 1.

Co ważne, wśród najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska znalazło się aż trzynastu młodych jeleniogórzan! Dyplomy z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty odebrali m.in.: Marta Chmielecka (uczennica Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze), Aldona Jamro (uczennica Czteroletniego Technikum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze), Marta Pross (uczennica Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze), Kinga Jaskórzyńska (uczennica Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Obrońców Poczty Polskiej w Jeleniej Górze), Magda Misztak (uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze), Tomasz Topczewski (uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze), Magdalena Jadwiga Wolak (uczennica Technikum w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze), Angela Anna Mruk (uczennica Technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze), Monika Słota (uczennica Technikum w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze), Łukasz Przychodzień (uczeń Technikum w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze), Damian Patryk Oziom (uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze), Agata Wiśniewska (uczennica Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze) oraz Dawid Zając (uczeń Czteroletniego Technikum w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ooooooooo 1-12-2010 8:42
Jaka miła uroczystość bez radnych Rady Miasta - niektóre radne mogłyby się pogubić w tak wysokich progach.
~melaaa 1-12-2010 9:20
Najzdolniejsi uczniowie Gratulacje. Cieszy mnie to że najwięcej uczniów jest z Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego. Cały czas jest opinia że tylko Żerom najlepszy a tak do końca nie jest. Trzyma kciuki za Was aby tak dalej.
~RadoscBrawo 1-12-2010 9:31
Pięknie, że mamy takich zdolnych młodych ludzi dzięki nim będzie się miło robiło zakupy w galeriach inteligenty sprzedawca zawsze lepiej obsłuży :) Robić szkółki i uciekać z Polski tak ja to widzę ( no chyba że po pleckach tatusia i po rącze mamusi do skarbony się ktoś dostanie to gratuluję )
~Obywatel 1-12-2010 10:05
Pilnie się uczą a po szkole lub szkołach skończą w Mar-Macie na taśmie za 1000zł.
Piipi Jelonkowa 1-12-2010 10:45
~Szkoda,że .."żeromiaki" nie mają mundurków ! ..bo nie każdy *tam fajnie wygląda w modnym ciuchu ! (..patrz.zdj.)
~OBYWATELKA 1-12-2010 10:57
Uczcie się uczcie. Pan Prezydent postawi specjalnie dla was kolejny market
~bang 1-12-2010 13:24
up@ - w którym będziecie pracować jako kierownicy,prezesi oraz w innych wyższych stanowiskach...
~RadoscBrawo 1-12-2010 13:54
Pod warunkiem że jesteście wybrani specjalnym kluczem z etykietką 'PLECY'
~bang 1-12-2010 16:49
up@ - to przede wszystkim :) "PLECY" to najlepsze wykształcenie na świecie:)
~aaa 1-12-2010 19:39
Nagrodę dostaje jedna osoba z każdej szkoły!
~asd 4-12-2010 20:31
jakbym chodził do handlówki, to bym miał 5.0 ale nic mi z ocen jak w życiu nie o nie chodzi
~*** 7-12-2010 11:45
Co to za sukces uczyć się w Liceum Profilowanym i otrzymać nagrodę - to nie nagrody stanowią o życiowych sukcesach. Zakompleksione dziewczynki ze wsi - "kujonki" - ciekawe jakie życiowe sukcesy osiągną??????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group