Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 7271
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Debaty o regionie

Czwartek, 12 września 2019, 14:45
Aktualizacja: Niedziela, 15 września 2019, 9:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Debaty o regionie
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych rozpoczął cykl debat pod hasłem "Prosto z mostu – rozmowy o regionie". Na pierwsze spotkanie przy mikrofonach Radia KSON przybyły trzech z sześciu zaproszonych gości.

Na spotkanie przybyli dwaj jeleniogórscy radni: Mariusz Gierus i Hubert Papaj oraz starosta Powiatu Jeleniogórskiego Krzysztof Wiśniewski. KSON zaprosił również radnego Sejmiku Dolnośląskiego - Jerzego Pokoja, marszałka województwa - Cezarego Przybylskiego oraz Jerzego Łużniaka - prezydenta Jeleniej Góry. J. Pokój i C. Przybylski poinformowali, że nie mogą pojawić się na audycji z powodu innych obowiązków w tym czasie, a ostatni z wymienionych nie odpowiedział ani pozytywnie, ani negatywnie.

W trakcie audycji poruszano kilka kwestii - była mowa o gospodarce komunalnej, ochronie zdrowia, komunikacji drogowej i kolejowej. Rozmowę moderował Jacek Rogulski.

To bardzo cenna inicjatywa, która z wielu powodów daje nadzieję, że będziemy mogli mówić w Jeleniej Górze o rozwoju społeczeństwa obywatelskiego - powiedział Mariusz Gierus. - Starajmy się odpowiadać na pytanie - nie gdzie jest błąd, ale co możemy zrobić, żeby żyło nam się lepiej, zaczynając od samego siebie - dodał jeleniogórski radny Prawa i Sprawiedliwości.
Dziękuję bardzo za tę inicjatywę - to była dobra, merytoryczna dyskusja. Mam nadzieję, że na bazie takich spotkań, debat - uda nam się wypracować jakieś ciekawe projekty i rozwiązania na przyszłość dla całego naszego regionu - powiedział Krzysztof Wiśniewski, starosta jeleniogórski.
Jelenia Góra i nasze ościenne gminy potrzebują pewnego forum wymiany poglądów, doświadczeń i miejsca, gdzie można szukać rozwiązań. Mam nadzieję, że ta audycja będzie początkiem nowej jakości w naszym regionie - stwierdził Hubert Papaj, radny klubu "Zadbajmy o miasto".
Debaty będą raz w miesiącu i pierwsza audycja pokazała, że jest potrzeba takich rozmów. Spotkało się to z bardzo dobrym przyjęciem - podkreślił Remigiusz Stefaniak, p.o. redaktora naczelnego Radia KSON, który liczy, że audycja będzie pomostem między obywatelami a osobami decyzyjnymi.

Audycja realizowana jest w ramach projektu "Przez media do stabilności, bezpieczeństwa i integracji we wszystkich aspektach życia", finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Programu Rozwoju organizacji Obywatelskich.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
23%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
7
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group