Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6170
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Debata o bezpieczeństwie w regionie

Sobota, 21 maja 2016, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Debata o bezpieczeństwie w regionie
Fot. Przemek Kaczałko
Przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji związanych z bezpieczeństwem spotkali się po raz kolejny w miejskim Ratuszu, by przedyskutować dotychczasowe działania oraz omówić plany na przyszłość. Karkonoska Rada Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyła się w miniony czwartek, 19 maja.

W spotkaniu wzięli udział: prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, starosta Anna Konieczyńska, przedstawiciele gmin z terenu powiatu, a także szef Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski, naczelnik Wydziału Ruchu KMP w Jeleniej Górze podinsp. Maciej Dyjach, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze bryg. mgr inż. Jerzy Sładczyk, zastępca komendanta Straży Miejskiej Jacek Winiarski, dyrektor WORD w Jeleniej Górze Robert Tarsa, jego zastępca Roman Kuty, przedstawicielka Pogotowia Ratunkowego oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Czesław Wandzel.

- Myślę, że nigdy nie jest za dużo mówić o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, tym bardziej na terenie takiego powiatu i miasta jak nasze. Spada liczba wypadków, a świadomość mieszkańców i co bardzo ważne – dzieci, wzrasta – powiedziała Anna Konieczyńska zapowiadając wśród najbliższych inwestycji remont drogi Wojanów – Trzcińsko.

Z kolei o bezpieczeństwie pieszych mówił dyrektor MZDiM. - Od kilku ładnych lat doświetlamy przejścia dla pieszych. Policja twierdzi, że zdecydowanie poprawiło to bezpieczeństwo pieszych – mówił Czesław Wandzel, który cieszył się również ze spadku kradzieży znaków drogowych. Jednym z powodów może być powrót do blachy ocynkowanej, a wcześniej znaki były wykonywane z aluminium, co bardziej kusiło bezmyślnych złodziei.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group