Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dar życia w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 czerwca 2018, 16:11
Aktualizacja: Czwartek, 7 czerwca 2018, 15:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice oraz Stowarzyszenie „Ty i Ja w Jeleniej Górze” zorganizowały wczoraj (5.06) akcję zbiórki krwi, której zawsze brakuje. Szczytną akcję z udziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu po raz kolejny koordynował Marcin Sidziński, cieplicki społeczny radny.

Przy każdej tego typu okazji organizatorzy podkreślają, że warto popularyzować takie działania.

- Medycyna bardzo się rozwinęła, dzisiaj lekarze są w stanie leczyć choroby, które kiedyś były niemożliwe do wyleczenia, a pomimo to nadal nie można zastąpić niczym krwi – podkreślił Marcin Sidziński, który namawia, aby dawać coś od siebie, tym bardziej, że nigdy nie wiadomo, czy sami nie będziemy kiedyś potrzebować krwi.
- Wczoraj zostałem poinformowany, że poszukiwana jest krew dla mieszkańca Kowar, który czeka na operację, ale nie może się ona odbyć, bo brakuje jego grupy krwi. Jest to mężczyzna, który sam przez wiele lat oddawał krew – zaznaczył M. Sidziński.

W ostatnim czasie w naszej okolicy odbywało się sporo podobnych akcji, ale warto je organizować, bowiem każda donacja się liczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Sebubuniu 7-06-2018 7:28
Takie akcje to skarb! Brawa i podziękowania dla Pana Marcina za włóżona pracę i serce w przygotowanie tak ważnej zbiórki.
~Malynowy chłopiec 7-06-2018 14:23
Akcja słuszna, szkoda tylko, że ludzie nie odpisali. Panie Marcinie do zobaczenia w przyszłym roku!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group