Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8601
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Danuta Sadownik o uzależnieniach

Piątek, 18 października 2019, 9:13
Aktualizacja: Sobota, 19 października 2019, 7:11
Autor: WAC
Jelenia Góra: Danuta Sadownik o uzależnieniach
Fot. WAC
Wczoraj (17.10) w Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie autorskie z Danutą Sadownik, połączone z prezentacją jej nowej książki „Muszki owocówki”.

Danuta Sadownik: pedagog kultury, nauczycielka psychologii i psychoterapii, ma na swoim koncie liczne artykuły naukowe z pedagogiki i antropologii kulturowej. Przez kilka lat była dziennikarką promującą wydarzenia kulturalne. W swoich książkach porusza tematykę zawiłości ludzkiej duszy, jej pięknych, ale i ciemnych stron. Inspirację do kolejnych książek znajduje podczas rozmów ze znajomymi, uczniami, studentami i przypadkowo spotkanymi osobami. Tytuły pozycji z jej dorobku pisarskiego to: „A ty dokąd?”, „Gdzie jesteś?”, "Szkolne tango".

Jej najnowsza książką „Muszki owocówki”, której wydanie było pretekstem do wczorajszego spotkania w Książnicy Karkonoskiej porusza najczęstsze problemy i uzależnienia współczesności: bulimię, anoreksję, alkoholizm, narkomanię, seksoholizm, agresję i niebezpieczeństwa płynące z cyberprzestrzeni.

W trakcie spotkania autorka wygłosiła wykład nt. „Cywilizacyjne uzależnienia XXI w". W jego trakcie opowiadała o uzależnieniach głównie behawioralnych czyli od określonych zachowań: zakupów, hazardu, seksu, a nawet zdrowego trybu życia. Opowiadała o istocie uzależnienia, która najpierw niszczy relacje, a potem człowieka.

Twoja reakcja na artykuł?

13
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
2
10%
Smuci
0
0%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group