Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5903
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czytelnik: Zniszczone lampy oświetleniowe w mieście

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 10 czerwca 2017, 7:04
Aktualizacja: 7:09
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Będzie modernizacja słupów oświetlenia drogowego w Jeleniej Górze. Nie jest znana jeszcze kwota dofinansowania tego celu. Na pewno wymienione zostaną najbardziej zużyte i stare lampy.

Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę, że lampy oświetlające nasze miasto są w złym stanie. - Szczególnie lampy przy wjeździe do Jeleniej Góry, od strony Dziwiszowa, mogłyby być w lepszym stanie, tym bardziej, że jesteśmy miastem turystycznym – stwierdził nas Czytelnik.

W 2016 roku był przeprowadzany audyt oświetlenia w mieście. W Jeleniej Górze jest 8 648 punktów oświetlenia drogowego, z tego 6 834 należy do miasta, a pozostałe do jednej ze spółek firmy „Tauron”. Ponad tysiąc lamp to oprawy rtęciowe, czyli przestarzałe. –Audyt miał za zadanie pełne rozpoznanie tego obszaru, a także przygotowanie dokumentacji umożliwiającej modernizację sieci oświetleniowej. Wniosek w tej sprawie został złożony, oczekujemy na jego rozpatrzenie i decyzję – informuje rzecznik miasta.

Na chwilę obecną nie jest znana kwota dofinansowania. Gdyby udało się uzyskać maksymalną pulę, nastąpiłaby modernizacja ponad 6 tysięcy punktów świetlnych. Pozostałe nie byłyby wymieniane ze względu na technologię lub krótki czas użytkowania. Natomiast w przypadku uzyskania najmniejszej kwoty z dofinansowania, zostanie wymienione ponad 2 tysiące punktów świetlnych, przestarzałych i najbardziej zużytych. Jest jeszcze opcja pośrednia, która zakłada modernizację ponad czterech tysięcy punktów świetlnych. Wszystko zależy od tego, jaki budżet zostanie na ten cel przyznany. Natomiast zdarzają się awarie pojedynczych opraw lub słupów, z różnych przyczyn. W takich sytuacjach naprawy są wykonywane na bieżąco, całości lub części oświetlenia. A modernizacja słupów oświetlenia drogowego nastąpi po uzyskaniu decyzji o wysokości dofinansowania - oznacza to, że stan oświetlenia w Jeleniej Górze poprawi się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 10-06-2017 9:08
Czytelnik pewnie mieszka w Dziwiszowie, więc uważa, że w najgorszym stanie są lampy z tamtej strony. Niech się czytelnik przejedzie po mieście, to za głowę się złapie w jakim stanie są lampy na innych ulicach.
~Lutek 10-06-2017 9:23
A co z lampami które zostały wycięte przez kierowców....np. lampa przy Simecie lub na Wolności przy dawnej gorzelni. Może należałoby pomalować lampy na jakiś bardziej wyrazisty kolor a nie na wstrętny szary.......było by weselej.
~wtf 10-06-2017 10:38
co tam lampy w mieście,najważniejsze że krzyż milenijny w środku lasu jest oświetlony watożernymi jupiterami niczym wieża Eiffla ,na koszt podatnika oczywiście.
~()a 10-06-2017 11:33
Na Wolności takich "wyciętych" lamp jest więcej Paskudnie to wygląda nie wspominając o bezpieczeństwie kierowców i pieszych (sterczące druty zawinięte folią)
~rumcajs54 10-06-2017 14:59
Szkoda, że te fotki nie pokazują słupów tuż nad ziemią - korozja, ubytki, sterczące przewody elektryczne (pewnie nieaktywne), tylko czekać, kiedy jakiś pijaczek nieopatrznie oprze się o takie coś i lampa leży.
~mich 10-06-2017 16:39
Na Placu Niepodległości stoi latarnia. okropnie skorodowana. Z resztkami jakis wsporników po drogowskazach z lat sześcdziesiatych. Przeciez to centralny punkt miasta. Wstyd! Srodków unijnych potrzeba na to? Trasa Konstytucji 3-Maja. Wiadukt.Stoja tam latarnie z resztkami okropnych konstrukcji po reklamach zniszczonych przez wandali. Przez lata to nikomu nie przeszkadza.Na wiele latarni wystarczy szczotka druciana i troche farby.Trzeba miec troszke poczucia estetyki!!!!!!!!!!
~kmam 10-06-2017 21:20
Lampy przeżarte rdzą na Sobieskiego ... ostatnio właśnie je podziwialiśmy. Jadąc od Zgorzelca rzucają się człowiekowi w oczy. Na Obrońców Pokoju koło Mechanika straszą stare lampy rtęciowe.
~mieszkanka 11-06-2017 8:19
Lampy przy ulicy Głowackiego przestarzałe i często zgłaszane do naprawy. Jedna z nich spełnia swoją rolę w 20-stu%. Jeśli się już zaświeci to mruga i po minucie nadal nie świeci. Wieczorem strach wyjść z domu ciemno.
~gościu 11-06-2017 8:34
Wszystkie skargi, zażalenia i zgłoszenia o awariach oświetlenia drogowego zgłaszać do MZDiM w JG lub na Serwisdrogowy.pl i może kiedyś zrobią. Liczyć na cud.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group