Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8385
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Zniszczone lampy oświetleniowe w mieście

Sobota, 10 czerwca 2017, 7:04
Aktualizacja: 7:09
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Czytelnik: Zniszczone lampy oświetleniowe w mieście
Fot. Joanna
Będzie modernizacja słupów oświetlenia drogowego w Jeleniej Górze. Nie jest znana jeszcze kwota dofinansowania tego celu. Na pewno wymienione zostaną najbardziej zużyte i stare lampy.

Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę, że lampy oświetlające nasze miasto są w złym stanie. - Szczególnie lampy przy wjeździe do Jeleniej Góry, od strony Dziwiszowa, mogłyby być w lepszym stanie, tym bardziej, że jesteśmy miastem turystycznym – stwierdził nas Czytelnik.

W 2016 roku był przeprowadzany audyt oświetlenia w mieście. W Jeleniej Górze jest 8 648 punktów oświetlenia drogowego, z tego 6 834 należy do miasta, a pozostałe do jednej ze spółek firmy „Tauron”. Ponad tysiąc lamp to oprawy rtęciowe, czyli przestarzałe. –Audyt miał za zadanie pełne rozpoznanie tego obszaru, a także przygotowanie dokumentacji umożliwiającej modernizację sieci oświetleniowej. Wniosek w tej sprawie został złożony, oczekujemy na jego rozpatrzenie i decyzję – informuje rzecznik miasta.

Na chwilę obecną nie jest znana kwota dofinansowania. Gdyby udało się uzyskać maksymalną pulę, nastąpiłaby modernizacja ponad 6 tysięcy punktów świetlnych. Pozostałe nie byłyby wymieniane ze względu na technologię lub krótki czas użytkowania. Natomiast w przypadku uzyskania najmniejszej kwoty z dofinansowania, zostanie wymienione ponad 2 tysiące punktów świetlnych, przestarzałych i najbardziej zużytych. Jest jeszcze opcja pośrednia, która zakłada modernizację ponad czterech tysięcy punktów świetlnych. Wszystko zależy od tego, jaki budżet zostanie na ten cel przyznany. Natomiast zdarzają się awarie pojedynczych opraw lub słupów, z różnych przyczyn. W takich sytuacjach naprawy są wykonywane na bieżąco, całości lub części oświetlenia. A modernizacja słupów oświetlenia drogowego nastąpi po uzyskaniu decyzji o wysokości dofinansowania - oznacza to, że stan oświetlenia w Jeleniej Górze poprawi się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
761
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group