Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7199
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czytelnik: Uciążliwi bezdomni na Kolberga

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 sierpnia 2017, 7:18
Aktualizacja: Czwartek, 17 sierpnia 2017, 6:31
Autor: Joanna
Fot. Użyczone
Wiaty znajdujące się przy ulicy Kolberga w Jeleniej Górze zostały zamieszkane przez osoby bezdomne. Dla okolicznych mieszkańców jest to coraz bardziej uciążliwe. Kilka razy interweniowali funkcjonariusze Straży Miejskiej.

- Na tyłach ulicy Kolberga są dwie wiaty, które do niedawna były zamknięte i zabezpieczone. Od około trzech tygodni zamieszkują je bezdomni. Wokół panuje straszny nieporządek. Osoby te załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na sąsiadującym boisku, co powoduje, że unosi się tam straszny fetor. Miejsce to stało się wysypiskiem, ponieważ przebywający tam znoszą śmieci z okolicznych boksów śmietnikowych. Dzieci nie chcą chodzić tam na spacery, ponieważ ci panowie okupują ławki, które w założeniu miały służyć mieszkańcom. Z metalowej wiaty, idąc obok, często unosi się zapach marihuany. Odkąd budynek stoi niezabezpieczony, jest to miejsce spotkań młodzieży w celach wiadomych. Zdarza się również, że wokół tego miejsca można znaleźć strzykawki… Służby miejskie znają sprawę. Sytuacja z tygodnia na tydzień staje się coraz trudniejsza. Na początku koczowały tam dwie osoby, dziś jest ich pięć – opowiada jeden z naszych Czytelników.

Temat jest znany Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, ponieważ było już kilka interwencji. Dwie wiaty są własnością prywatną. Obowiązkiem właściciela jest utrzymanie tam porządku oraz zabezpieczenie wiat. Osobom, które tam obecnie przebywają nie można nakazać aby się wyprowadziły, ponieważ mogą mieszkać tam za pozwoleniem właściciela. W tej sytuacji służby publiczne mają ograniczone możliwości. Oczywiście interwencje będą przeprowadzane zawsze kiedy będzie taka potrzeba. Jest jednak dobra wiadomość dla mieszkańców. Straż miejska ustaliła kto jest właścicielem wiat i w tym tygodniu zostało wysłane pismo do tej osoby z prośbą o posprzątanie terenu oraz zabezpieczenie budynków. Czas na wykonanie uprzątnięcia terenu i zabezpieczenia wiat jest dość krótki, wynosi tydzień. Służby będą sprawdzać, czy sytuacja się poprawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~trum 16-08-2017 8:09
Bez domu, wyganiani z miejsca na miejsce. Nikomu nie życzę takiego losu. Właściciele jeśli pozwalają korzystać z wiat to powinni po nich sprzątać.
~ 16-08-2017 8:41
To jeszcze mają prywaciarza prosić wysłać koparkę zrównać z ziemią a co drugi bezdomny to alkoholik,ćpun tylko coś ukraść i nic nie robić,większość nie płaciła czynszu bo myśleli że będą im darować jeden może a drugi nie
~ab+ 16-08-2017 8:43
Ale mieli kiedyś dach nad głową ,przyczyna -alkohol.
~WYRZUTEK 16-08-2017 8:59
Do 8:41. Tobie to za te złote myśli Nobla dać. Myślenie na poziomie UM Jelenia Góra, a może to sam czerwony sweter z wakacji pisze???
~DFGHJKL 16-08-2017 9:49
Co za b...k to pisał nikomu nie życzębiedy ani bezdomności. Tylko prawdziwy katolik i polak przez małe p może okazać brak zrozumienia dla bezdomnych. Autora mowy nienawiści w tym artykule powinna dotknąć bezdomność to co dla tego pajaca jest śmieciami dla bezdomnych jest wszystkim co mają toalety powinno miasto postawić ,a straż ma pomagać a nie przeganiać biednych ludzi. Dla mnie ktoś kto wyraża te opinie jest śmierdzielem brudasem a jego mieszkanie/dom napełnione jest śmieciami. Zawsze staram się pomuc biednym ludzią i nie znosze gnojów którzy żlepatrzą na biednych i bezdomnych. KAŻDY MOŻE WYLĄDOWAĆ NA ULICY SZYBCIEJ NIŻ MU SIĘ WYDAJE
~inny 16-08-2017 9:59
Ulica Kolberga... tym tam ostatnio wszystko przeszkadza i jest uciążliwe
~bezdomnosc 16-08-2017 10:01
To nie jest bezdomnosc. To jest wolnosc od absurdalnej polityki. Nie dotycza ich zidiociale przepisy i ustawy. Nie zniewala kredyt. Szkoda tylko ze nie byl to swiadomy wybor a przymus losu.
~ 16-08-2017 10:57
Pomogłem biednemu to w dowód wdzięczności okradł mi komórkę chcą alkohol albo pieniądze ,jedzenie wyrzucają wole dać psom jak niektórym śmierdzielom ,postawia kibel to 2 dni wytrzyma na Zaułku stoją mieszkania po 3 lata puste ,menele zdewastowali nie płacą i ja mam tej hołocie pomagać
~mieszkaniec 16-08-2017 11:10
mi też przeszkadza że jeden marian na 2 piętrze d..a swoją halinę o 4 rano a tapczan skrzypi na cały blok;)niech marian kupi nowy tapczan
rymcycymcy 16-08-2017 11:14
"...spotkania młodzieży w celach wiadomych " ! :) ...prawie jak Światowe Dni Młodzieży ! :)
~ 16-08-2017 12:04
Do 11:14 masz racje ,mogą legalnie ćpać bo to teren prywatny bez podatku kibel darmowy nocleg darmowy na odchodach i ta młodzież wypracuje sobie emereture na stare lata ???
~Jarek z Cieplic 16-08-2017 16:32
Do 09:49 Chcesz to ich przygarnij pod własny dach, cwaniaczku. Prawda jest taka, że większość z nich to alkoholicy i na własne życzenie zostali bezdomnymi. Jednak chciałbym zauważyć, że w Jelonce jest miejsce gdzie mogą znaleźć schronienie - schronisko Brata Alberta, niestety jest jeden warunek, trzeba być trzeźwym a ciężko nim być będąc alkoholikiem. Zapominasz też, że część z nich świadomie wybrała takie życie, więc co Ty tutaj pitolisz. Więc jeśli chcą takiego życia to nie na zasadzie będąc uciążliwym dla innych, niech zamieszkają gdzieś w środku lasu i tyle.
~SDFGHUJK 16-08-2017 17:49
Nikt z własnej woli nie zostaje alkocholikiem narkomanem czy bezdomnym wina leży po stronie złego wychowania przez szkołe kościół społeczeństwo i rodzinę. Jeśli się atakuje innych ludzi którym w życiu się nie powiodło to napewno chodzi się do kościoła i głosuje na PIS , łazi w sandałach z skarpetkami frote do Biedronki. Każdy człowiek zasługuje na pomoc i każdego można resocjalizować ale lepiej budować Lichenie rozgłośnie Maryja i trzepać kasę na naiwnych obiecując życie wietrzne. Alkocholicy płacąc akcyzę za alkochol sponsorują chory system.
~123 16-08-2017 18:19
SDFG i tak dalej ty czytasz co piszesz? Jakieś tępe gazetowe hasełka odbiegające od rzeczywistości. Od kiedy chleje się wódę i ćpa z przymusu? Zostajesz alkoholikiem i ćpunem z własnej woli i w związku z tym odpowiadaj za swoje decyzje, anie oczekuj na kolejne złotówki i wsparcie, które pozwoli ci dalej chlać i ćpać.
~pani A 16-08-2017 20:04
najlepiej wybudować schronisko dla bezdomnych bo jedno juz jest przepełnione/\.....w JG buduje sie markety i galerie a o biednych i chorych ludziach nikt juz nie pomyśli.
~rex 17-08-2017 0:20
kolejny pokaz jak poprawność polityczna pierze mózgi... nad kim tu się litować? biedni bezdomni?? gdyby to byli normalni ludzie dotknięci problemem zwróciliby się do opieki społecznej,zgłosili do schronisk, a na pewno dbaliby o swoje otoczenie, godności sie nie traci z powodu biedy. To są typowe żule i degeneraci, którzy nie maja żadnych oporów by zanieczys...ć tereny publiczne i kraść co wpadnie w ręce... nikt im nie życzył tego losu, sami sobie zgotowali przy okazji na pewno krzywdząc wielu ludzi dookoła siebie... byle tylko był alkohol i wszystko i wszyscy w... poważaniu...
~mła 17-08-2017 0:57
~SDFGh...jK d...lku, najpierw dom, potem społeczeństwo, rodzina, na koncu kościół - oto ja wygląda kształtowanie osobowości
~Ania B 17-08-2017 0:57
Nie potrafią sami posprzątač o sobie, to wyłapać wszarzy i w..ebać śmierdzieli do brata Alberta. A Straż niech przestanie się uganiać za psimi kupami zabierze za takie chwasty
~CJ 17-08-2017 4:08
Bogaci ci bezdomni, że stać ich na jaranie... poza tym "Odkąd budynek stoi niezabezpieczony, jest to miejsce spotkań młodzieży w celach wiadomych. " - no właśnie nie wiem jakich. Ani to dobre miejsce na seks bo mało romantycznie w śmieciach spółkować, ani na wspólne intoksykacje alkoholem czy innymi dragami bo bezdomni wchodzą i straż miejska. Jakie to wiadome cele młodzieży? Szukają rzadkich pokemonów pod wiatą? Młodzież nie rozumie współczesnej młodzieży, co się porobiło!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group