Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 9733
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: To auto zagraża kierowcom

Czwartek, 3 stycznia 2019, 6:05
Aktualizacja: Piątek, 4 stycznia 2019, 15:52
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Czytelnik: To auto zagraża kierowcom
Fot. Czytelnik
– Czy takie „zabezpieczenie” źle zaparkowanego auta rzeczywiście przynosi odpowiedni skutek? – pyta nasz Czytelnik, który przesyła zdjęcia hondy z założoną blokadą. Pojazd został unieruchomiony przez straż miejską na jeleniogórskim Zabobrzu przy ul. Kiepury. – Auto stoi na jezdni od Sylwestra, utrudnia ruch i zagraża bezpieczeństwu. Czy nie powinno zostać odholowane? – pyta jeleniogórzanin.
- Jak widać na zdjęciu, samochód stoi dwoma kołami na jezdni blokując połowę ulicy Kiepury – skarży się nasz Czytelnik. – Przy padającym śniegu z jego wyminięciem mają problem nie tylko autobusy, ale także osobowe auta, które muszą zjeżdżać na przeciwny pas ruchu. Straż miejska założyła blokadę na przednie koło auta, mimo że pojazd stanowi zagrożenie dla innych kierujących. Dlaczego ta honda nie została odholowana w bezpieczne miejsce, gdzie nie przeszkadzałaby nikomu? W tym przypadku skutek działania straży jest odwrotny do zamierzonego, bo gdyby tej blokady założono, kierowca najprawdopodobniej już dawno by stamtąd odjechał, a tak ten samochód będzie tam jeszcze stał przez tydzień – dodaje Czytelnik.

Szef jeleniogórskiej Straży Miejskiej tłumaczy, że w ocenie interweniującego strażnika, żadnego zagrożenia ten pojazd nie stwarza.

- Samochód jest widoczny, nie toruje przejazdu i nie blokuje żadnego wyjazdu – wyjaśnia Jacek Winiarski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Dlatego, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, nie kwalifikuje się do odholowania, a jedynie do zabezpieczenia go. Jeśli w ciągu najbliższych dwóch dni nie zgłosi się do nas jego właściciel, drogą administracyjną ustalimy jego dane i podejmiemy dalsze czynności. Obecnie mamy zabezpieczony pojazd przez blokadę, zdjęcia i spisany numer rejestracyj. Dla kierujących odholowanie pojazdów wiążę się z dodatkowymi kosztami, dlatego takie czynności podejmowane są tylko w uzasadnionych przypadkach – dodaje komendant Straży Miejskiej.

Obecnie Komendant Straży Miejskiej dodaje, że blokada już została zdjęta, a kierowca po zapłaceniu mandatu, odjechał i już nie blokuje drogi.

Twoja reakcja na artykuł?

11
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
8%
Nudzi
1
1%
Smuci
31
42%
Złości
24
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
851
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group