Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5474
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Po co to rondo?

Środa, 30 grudnia 2020, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Po co to rondo?
Fot. WAC
W jakim celu powstało pseudo-rondo w okolicy POLOMarketu (ul. Kiepury) na Zabobrzu III? - pyta pan Tomasz (dane do wiadomości redakcji).
Mieszkam po sąsiedzku i ruch samochodowy jest tam, można by rzec, sporadyczny – mówi nasz Czytelnik. - Dlatego uważam, że w takim przypadku nie ma raczej potrzeby budowania ronda. W moim mniemaniu jedyną przesłanką tej "inwestycji" było zerowanie budżetu przed końcem roku co skończyło się, niestety, wyrzuceniem publicznych czyli naszych pieniędzy - wytyka.

Jak informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze - budowa tego ronda jak i dwóch innych w tym rejonie miasta jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców i policji.

W tym miejscu wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość - mówi C. Wiklik. - Dlatego otrzymywaliśmy od mieszkańców i policjantów sygnały, aby coś zrobić w celu spowolnienia ruchu. Jednocześnie, ze względu na ich uciążliwość, nie chcieliśmy stosować progów spowalniających.

Pozytywnie o tej zmianie organizacji ruchu wypowiada się naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze Henryk Mieszała.

Mimo że od wybudowania tych rond minęło niewiele czasu obserwujemy, że jest tam dużo bezpieczniej - mówi H. Mieszała. - Dotyczy to nie tylko ruchu pojazdów ale i pieszych, którzy wreszcie mogą bez problemów przechodzić przez jezdnię. Uważam, że warto rozważyć zastosowanie podobnych rozwiązań również w innych częściach miasta - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

39
19%
Cieszy
102
50%
Hahaha
3
1%
Nudzi
3
1%
Smuci
32
16%
Złości
24
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (96)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
972
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group