Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8613
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Niechlujstwo wywożących śmieci

Sobota, 4 listopada 2017, 8:11
Aktualizacja: 22:11
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Niechlujstwo wywożących śmieci
Fot. Użyczone/Czytelnik
Na niewłaściwą jego zadaniem jakość pracy pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wywożących odpady z ulicy Mickiewicza w Jeleniej Górze skarży się nasz Czytelnik pan Jacek.

- Jestem jednym z mieszkańców kamienicy przy ulicy A. Mickiewicza w Jeleniej Górze - mówi pan Jacek. - Chciałbym zwrócić uwagę na jakość usług wykonywanych przez MPGK, które skromnie mówiąc są bardzo niechlujne. Przy kamienicy nr 14 znajduje się gniazdo na odpady, które w dniu 2 listopada po raz kolejny obsłużone było w taki sposób, że obok pojemników ekipa wywożąca śmieci pozostawiła bałagan. Zaznaczam, że gniazdo to znajduje się przy głównej ulicy naprzeciw przedszkola, w miejscu bardzo widocznym - podkreśla.

- Tego dnia pod wskazanym adresem były dwie ekipy z MPGK – wyjaśnia rzecznik spółki Zbigniew Rzońca. Pierwsza przyjechała, aby zabrać odpady zmieszane, zaś trochę później pojawiła się tam śmieciarka po odpady biodegradowalne. Gdy pracownicy podnieśli worki z liśćmi okazało się, że pod nimi są kolejne, ale z gruzem i odpadami budowlanymi. Śmieci te zostaną usunięte podczas najbliższego wywozu odpadów „zmieszanych” spod tego adresu - zapewnia.

- W całej sytuacji nie bez winy jest też wspólnota mieszkaniowa, będąca właścicielem terenu na którym znajduje się gniazdo – dodaje Z. Rzońca. - W deklaracjach wykazuje ona masę wytwarzanych śmieci na 800 kilogramów. Tymczasem pojemniki na tej posesji są wystawione większe, na 1100 kilogramów. Wskazuje to, że w kamienicy tej może mieszkać więcej osób niż to wynika z deklaracji lub też, że to ktoś z zewnątrz podrzuca pod to gniazdo odpady. Jednak to obowiązkiem wspólnoty jako właściciela jest dbanie o porządek na tym terenie, w tym zwracanie uwagi kto ewentualnie pozbywa się tam swoich śmieci – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
496
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group