Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6087
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czytelnik: Niechlujstwo wywożących śmieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 4 listopada 2017, 8:11
Aktualizacja: 22:11
Autor: WAC
Fot. Użyczone/Czytelnik
Na niewłaściwą jego zadaniem jakość pracy pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wywożących odpady z ulicy Mickiewicza w Jeleniej Górze skarży się nasz Czytelnik pan Jacek.

- Jestem jednym z mieszkańców kamienicy przy ulicy A. Mickiewicza w Jeleniej Górze - mówi pan Jacek. - Chciałbym zwrócić uwagę na jakość usług wykonywanych przez MPGK, które skromnie mówiąc są bardzo niechlujne. Przy kamienicy nr 14 znajduje się gniazdo na odpady, które w dniu 2 listopada po raz kolejny obsłużone było w taki sposób, że obok pojemników ekipa wywożąca śmieci pozostawiła bałagan. Zaznaczam, że gniazdo to znajduje się przy głównej ulicy naprzeciw przedszkola, w miejscu bardzo widocznym - podkreśla.

- Tego dnia pod wskazanym adresem były dwie ekipy z MPGK – wyjaśnia rzecznik spółki Zbigniew Rzońca. Pierwsza przyjechała, aby zabrać odpady zmieszane, zaś trochę później pojawiła się tam śmieciarka po odpady biodegradowalne. Gdy pracownicy podnieśli worki z liśćmi okazało się, że pod nimi są kolejne, ale z gruzem i odpadami budowlanymi. Śmieci te zostaną usunięte podczas najbliższego wywozu odpadów „zmieszanych” spod tego adresu - zapewnia.

- W całej sytuacji nie bez winy jest też wspólnota mieszkaniowa, będąca właścicielem terenu na którym znajduje się gniazdo – dodaje Z. Rzońca. - W deklaracjach wykazuje ona masę wytwarzanych śmieci na 800 kilogramów. Tymczasem pojemniki na tej posesji są wystawione większe, na 1100 kilogramów. Wskazuje to, że w kamienicy tej może mieszkać więcej osób niż to wynika z deklaracji lub też, że to ktoś z zewnątrz podrzuca pod to gniazdo odpady. Jednak to obowiązkiem wspólnoty jako właściciela jest dbanie o porządek na tym terenie, w tym zwracanie uwagi kto ewentualnie pozbywa się tam swoich śmieci – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~Ambroży 4-11-2017 8:53
Ludzie są jednak bezczelni, wytykają innym niechlujstwo, sami najpierw zrobią bałagan, a później wrzeszczą, że nikt za nich nie chce sprzątać
~ciekawe 4-11-2017 8:54
niestety szanowny Panie Rzońca, taka sytuacja ma miejsce nagminnie w każdym punkcie odbioru śmieci w mieście ( i nie tylko), gdzie wywożący nie poczuwają się do sumiennego wykonywania swoich obowiązków i pozostawiają w miejscach odbioru jeszcze większy bałagan niż był, proponuję mieszkańcom, aby robili zdjęcia i przesyłali do straży miejskiej, do Pana Rzońcy i do Sanepidu, trzeba zdecydowanie zakończyć tę farsę z właściwym załadunkiem i wywozem śmieci,może to poskutkuje? przecież to też jest praca( niejednokrotnie ciężka), którą należy wykonywać sumiennie i odpowiedzialnie i wyeliminować skutecznie tych , którzy sobie w tej roli nie radzą...
~pola20 4-11-2017 9:10
Moze mieszkancy zaczna dbac o porzadek...rzucaja wszystko jak popadnie i nawet nie racza zamknac kubla...nie mowiac o porzadku na posesji...wstyd mieszkancy...MPGK ma zabrac kubly ze smieciami a nie wam jeszcze sprzatac..
~zaboberek 4-11-2017 9:18
"MPGK ma zabrac kubly ze smieciami a nie wam jeszcze sprzatac.." Gdyby MPGK wywoziło odpowiednio często te kubły,to nie byłoby wokół nich tyle bałaganu.Często jest tak,że wokół pojemnika jest tyle samo co w pojemniku,ekipa zabiera tylko zawartość pojemnika,natomiast to co leży wokół, jest poza ich zainteresowaniem.
~bobas 4-11-2017 9:19
To prawda MPGK ma wyproznic pojemniki i zabrac odpady w workach do tego przeznaczonych a nie sprzatac bo brudasach.
~zaboberek 4-11-2017 9:21
Czy MPGK nie powinno dezynfekować swoich samochodów?Przecież niemożliwością jest przejście koło nich,tak strasznie śmierdzi!
~Euro 4-11-2017 9:43
To nie jest wina pracowników MPGK tylko f...rów którzy podrzucaja śmieci
~ 4-11-2017 10:34
a może MPGK ma jeszcze grabic liscie na wspólnotach? oni maja opróżnić pojemnik, a nie sprzątać po brudasach!!! najszcześciej syfią NAJEMCY, którym na niczym nie zależy! pod nos podstawiamy kubły na segregację, obok jest tez ognisko a Ci na bezczelnego walą wszystko to jednego, albo okok!!!
~ 4-11-2017 10:35
Tez mi nowina. Codziennie przechodzę obok cerkwi. Trzeba zobaczyć i powąchać tamtejsze "zasoby śmieciowe" vis'a vis. Druga sprawa to tzw. gniazda, np. przy socjalach na Wyczółkowskiego. Gniazdo paliło się chyba w lecie, a do dziś resztki zgorzeli tam tkwią. Do tego gabaryty itp., no i mamy pełen obraz skuteczności służb. A i mieszkańcy nie są bez winy, fakt.
~sfsf 4-11-2017 10:39
" że to ktoś z zewnątrz podrzuca pod to gniazdo odpady." - czyli nadal wina wspólnoty :)
~Blądimać 4-11-2017 11:05
O prawidłowy wywóz śmieci z posesji powinna zadbać Wspólnota z zaangażowaniem osób biorących pieniądze za utrzymanie porządku na terenie nieruchomości. Sukcesywne dbanie o to i wyciąganie odpowiednich konsekwencji z czasem wyeliminuje brudasów. Poza tym ludzie to świnie, wystarczy zajrzeć do toalet publicznych. Jakby mogli to kijem własne gacie by ściągali z tyłka, aby ich nie dotykać.
~nnnn 4-11-2017 11:12
ludzie to niechluje!zwłaszcza Ci bogacze wezmą jeden kubełek a śmieci podrzucają.a chaty jak pałace sama byłam świadkiem.pracownicy nic tu nie mają do rzeczy odpowiedzialne jest bydło które świni!
~ 4-11-2017 12:15
W cywilizowanych krajach pojemniki są wystawiane przez mieszkańców bądź właścicieli budynków do ulicy i o porządek w ten sposób dbają sami. Panowie od wywozu przyjeżdżają zabierają reszta należy do mieszkańców. Problem leży u nas w fałszywych deklaracjach i nie segregowanich odpadach bo nikt nie jest w stanie tego sprawdzić.
~ 4-11-2017 12:37
Do 09:21 właśnie jak ktoś przechodzi koło Ciebie to śmierdzi zgniłymi jajami czyli wspólnocie zabrakło wody ze zdjęcia widać jak buraki ze wspólnoty segregują śmiecie
~eheeee 4-11-2017 12:44
niech redakcja Jelonki przejdzie się po Zabobrzu. śmietniki pełne, obok syf, MPGK brak. gratuluję. po co w ogóle mpgk stawia te śmietniki? może mamy rzucać śmieci gdzie chcemy? pfff
~ 4-11-2017 12:54
Wspólnota ma się zabezpieczać przed podrzucaniem śmieci? A niby jak? Co kilka dni widzę jednego gnoja w oplu corsa, który około 3 w nocy podjeżdża szybko pod moje kubły i wyskakuje z samochodu nie gasząc silnika i nie zamykając drzwi. Biegnie z dwoma worami śmieci, wrzuca i odjeżdża. Jak klapa zamknięta, to rzuca obok kubła. Zanim wyjdę z domu zrobić mu zdjęcie albo zwyczajnie nakopać mu do d.py, to już go dawno nie ma. Niby jak mam go złapać?
~ 4-11-2017 13:07
MONITORING - u nas sie sprawdza!!!
~III Swiat 4-11-2017 13:17
W Polsce podejście do odpadów jest identyczne jak w Indiach.
~Grzechu 4-11-2017 13:20
Z tymi śmieciami wszystko jest nie tak. Po pierwsze ceny są o 100% wyzsze niz w innych miastach o podobnej wielkości do Jeleniej Góry, po drugie spora grupa ludzi nie segreguje śmieci i wywala jak leci, po trzecie panowie z MPGK olewają swoją pracę, często pozostawiają syf, odpady wielkogabarytowe lezą po kilka miesięcy. Idą wybory więc nalezy coś zrobić.
~....,,, 4-11-2017 13:45
Przeciez kazda rodzina generuje w kazdym tygoniu rózna ilość odpadów, z własnego doswiadczenia wiem ze mam tygodnie gdzie zapełniony jest kubeł do połowy, a w niektórych brakuje miejsca, i dokupuje dodatkowe worki. .
~ 4-11-2017 13:51
Każdy dosłownie każdy obywatel miasta powinien płacić za śmieci ale Zawiła ma to w życi........
~ 4-11-2017 13:55
skórwysynów z domków jednorodzinnych trza pilnować bo zbudowali się za kredyt na 50 lat a śmieci niczym szczury podrzucają innym ,znam wielu takich s..rwieli
Leszek Wrotniewski 4-11-2017 14:12
To miasto najlepiej by było bez ludzi! Same problemy z nimi! ;)
Bartosiewicz Sebastian 4-11-2017 15:44
Spokojknie, wszystko w tym kierunku zmierza ;)
Madzia NK 4-11-2017 14:43
Ale to prawda zabierają tylko kontenery ,co z nich im spadnie lub leży obok już nie zabierają i tak się tworzy bałagan niestety.
~ 4-11-2017 14:47
Szlachcic ze wspólnoty się uzewnętrznia, co wykupił kawałek rudery za 3 tysiące. Buaaa. Sami sobie syficie. Tyle że sprzątać nie wypada, bo sąsiad z góry zobaczy i będzie wstyd, że szlachcic rączki brudzi.
~pl 4-11-2017 14:51
do MPGK. zrezygnujcie z dmuchawic huczacych spalinowych caly dzien pod oknami!niech bio akcje (segregacja smieci) ida w parze z czystym powietrzem. BIO grabie! byl taki jeden zulik z dmuchawica spalinowa spacerowal pod oknami i puch puch pare listkow na bok
~zabobrzanin 4-11-2017 15:03
P. Jacku jak widać z opisu pana wynika ze firma MPGK jest winna wszystkiemu .Mam podstawowe pytanie do Pana kto robi ten cały brut wokół śmietnika .czy pracownicy MPGK czy osoby odpowiedzialne za ten teren.a za ładowanie wszystkiego co popadnie do kubełków gruzu cegieł i wszystkiego co popadnie to teraz winni są pracownicy mpgk.a tak na koniec plenty zacznijmy sami od siebie wymagać a potem od pracowników mpgk przecież to też są ludzie a nie zwierzęta . mam teraz jedna prośbę do instytucji aby zaczęli kontrolować wspólnotę bo jak widać na pewno płaci połowa za śmieci a sypią tonami gdzie się da a wina za to jest pracowników mpgk.
~Harry 4-11-2017 17:13
Ewidentne niechlusjstwo mieszkańców. Problem jak w wielu wspólnotach, gdzie tnie się koszty na wszystkim. Tereny wokół kubłów powinna sprzątać firma zatrudniona do utrzymywania porządku na terenie współnoty, jezeli takiej niema (oszczedności) to mieszkańcy. MPGK czy inny operator odpowida za opróznianie tylko kubła + tego co znajduje się w odpowiednio zapakowne w worki. tutaj widac ewidentnie odpady rzuacne obok, być moze z podrzutki, ale to też w gestii wspólnoty budowa odpowiedniego boksu z zamknięciem, U nas tak bywało i po budowie problem podrzucania niknął.
~ 4-11-2017 18:12
A jaki problem dla wspólnoty zrobić sobie zamykaną wiatę? Problem podrzucania rozwiązany - tak jak u nas. To że deklaracje a rzeczywista ilość mieszkańców się nie zgadza to tez nie jest nie do rozwiązania. . Wystarczy sprawdzić sprawdzić ile osób mieszka - od tego jest stary dobry wywiad środowiskowy.
~ 4-11-2017 18:38
Tak przy okazji - kto ma opróżniać pojemniki z psimi odchodami?
Beata Gryglag 4-11-2017 18:50
~wiata 4-11-2017 18:54
We wspólnocie,w której mieszkam wiata jest zamykana,ale śmieci przed wiatą są podrzucane.Racja,że MPGK opróżnia kubły i kontenery.Nie ma obowiązku sprzątania terenu wokół nich.
Alicja Majerska 4-11-2017 19:24
To chyba zależy jaki mają dzień.. raz pozbierają ...raz nawet bramy nie zamkną tylko z łaską trzaskają tymi kontenerami...
Grzegorz Budzikowski 4-11-2017 20:16
To jest faktyczny problem ale jeszcze większym jest poziom zrozumienia i obsługi w MPGK oraz w urzędzie. Poziom obsługi zaczyna się na poziomie kierowniczym, reszta to jego konsekwencje.
~ 4-11-2017 20:51
niestety Jeleniogórzanie to brudasy...
~zwierz dziki 4-11-2017 21:32
Zamykany box śmietnikowy, monitoring z DOBRA kamerką 2-3Mp lub fotopułapka , nagra się rejestracja i dalej wiadomo. Niestety porządek kosztuje, śmiecenie powinno być jeszcze droższe.
~Jannet 4-11-2017 22:04
Moi Państwo problem tkwi gzie indziej. Ta firma jest źle zarządzana. Nigdy nie miała szefa z prawdziwego zdarzenia kogoś z pomysłem. Śmieci to świetny interes. To da się przełożyć na pracowników i na ich ciężką pracę. Do niekoniecznie najwyższych lotów prezesa dokoptowano specjalistkę od wszystkiego czyli od niczego. Ale wiceprezes po romanistyce czego więc oczekujecie ????
~anonim1 5-11-2017 9:20
Najlepsza wspólnota w Jelenie jest na Różyckiego 14....hahahaha....
~Prus 5-11-2017 14:41
Jeszcze gorszy syf jest przy pojemnikach na odpady segregowane na ul.B Prusa. Śmieci powinny być częściej zabierane.
~sajmon 5-11-2017 17:43
Hmmm... Naraża się pan Panie Jacku na odwet ze strony MPGK jak i z miasta każdy bowiem wie że to są zaprzyjaźnione instytucje dbające o własny tyłek :) takie tam układy i miejskie układziki :)
~Pi 5-11-2017 19:18
Płacimy wysokie stawki PODATKU a nie opłaty za wywóz śmieci. Podatek jest niezależny od ilości tylko od segregacji lub jej braku. Podatek jest zawyżony dlatego nikt nie sprawdza segregacji. Podrzucanie posegregowanych odpadów wynika głównie z małej ilości gniazd a nie z braku opłaty. Nikt nie chce gniazda blisko własnego domu - ludzie protestują i chcą usunięcia takich gniazd spod własnego domu i przeniesienia ich w inne miejsca. "Gniazda" śmierdzą i ponieważ jest ich mało więc są przeładowane. Ludzie też są leniwi /brudasy/ i rzucają śmieci obok pojemników zamiast do środka. p.s. MPGK poza okresem letnim odbiera śmierdzące plastiki raz na 2 tygodnie - a przecież to największa objętość śmieci ! (około 75% !!) To trzeba zmienić!
~w.w.w 5-11-2017 19:20
Niech mieszkańcy budynku ruszą d..y i sobie posprzątają. Gdyby śmieci wkładali do kontenera zamiast rzucać obok to by syfu nie było. Czasami tamtędy przechodzę i widzę ten syf dookoła pojemników ,zazwyczaj jakieś odpady remontowe, stare muszle klozetowe, meble itp. Ja Panie Jacku zamiast narzekać,robiąc niedawno remont zamówiłem dodatkowy kontener na śmieci.
~sajmon 5-11-2017 19:39
Hmmm... 05-11-2017 19:18 | ~Pi Hmmm... Odbiera pojemniki :) A gdzie tu mowa o sprzątaniu jak to nazwałaś po (brudasy). Uważasz że powinna być naliczona dodatkowa opłata za posprzątanie ? Czy ty w swojej firmie po godzinach sprzątasz i zamiatasz i to bezinteresownie tak dla hobby ?? Ci ludzie mają pracę do wykonania a nie sprzątanie po jak to mówisz (brudasach) zapewne jest taka możliwość ale koszty wam brudaski powinny wzrosnąć X2 :)
~ 5-11-2017 22:38
Odbieram tam smieci w tej wspólnocie zamówili wycinkę krzaków, krzaki do pojemnika śmieci za pojemnik. I jak ma byc czysto.
~Wonga 5-11-2017 22:44
Nie lękajcie się, nadchodzę!
~ 5-11-2017 22:45
Odbieram tam smieci w tej wspólnocie zamówili wycinkę krzaków, krzaki do pojemnika śmieci za pojemnik. I jak ma byc czysto.
~ 5-11-2017 23:04
A jak panie Jacku z segregacją? Ja panu powiem nie najlepiej. Szkło papier plastik w zmieszanych. Pozdrawiam.
~ 6-11-2017 15:21
Jestem Daniel Ś, jeżdżę śmieciarką kolorową i ja ten problem rozwiąże:) .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group