Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4284
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Kiedy usuną złamaną wierzbę?

Poniedziałek, 16 maja 2016, 8:12
Aktualizacja: Wtorek, 17 maja 2016, 8:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Czytelnik: Kiedy usuną złamaną wierzbę?
Fot. Wiktoria Ciepiela
– Korzystający ze ścieżki rowerowej wzdłuż jeleniogórskiej Młynówki od dwóch miesięcy czekają na zainteresowanie służb miejskich drzewem w strumieniu – pisze nasz Czytelnik. – Stara wierzba zdążyła już zapuścić nowe korzenie i zazieleniła się, tarasując częściowo przepływ wody – dodaje jeleniogórzanin. Urzędnicy zapewniają, że drzewo zostanie usunięte w najbliższych dniach.

- Młynówka czeka na przebudzenie „gospodarzy” ze snu zimowego i wiosenne sprzątanie, w tym miejscu oraz na całym odcinku. Okoliczni mieszkańcy i rowerzyści na tej trasie, także – dodaje Czytelnik.

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze Cezary Wiklik wyjaśnia, że o zawalonym drzewie dowiedział się od Jelonki.com. Najprawdopodobniej nikt nie zgłosił tego również do wydziału gospodarki komunalnej. – Usunięcie spróchniałej wierzby zostanie zleconego Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej – mówi Cezary Wiklik. - Ścięcie złamanego drzewa nie jest problemem, ale ze względu na strome zbocza Młynówki, problem będzie z jego wyciągnięciem, więc pracownicy MPGK będą się musieli do tego przygotować. Obecnie drzewo nie tarasuje ani drogi rowerowej, ani przepływu wody – dodaje rzecznik.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group