Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10142
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Co ze skwerkiem przy ul. Okrzei?

Piątek, 17 kwietnia 2015, 7:30
Aktualizacja: Sobota, 18 kwietnia 2015, 8:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelnik: Co ze skwerkiem przy ul. Okrzei?
Fot. Angela
– W minionym roku Urząd Miejski informował na swojej stronie internetowej, że powstał projekt rewitalizacji skwerku naprzeciwko byłego Pogotowia Ratunkowego, ale do tej pory nic się tam nie dzieje poza ciągłą dewastacją tego, co na placu pozostało – mówi Jakub mieszkający przy ul. Okrzei. – Miał być różany ogród, wrócić miała też fontanna stojąca tu w latach 60–tych. Czy skończy się tylko na pomyśle i projekcie? – pytają Czytelnicy.

Zdaniem okolicznych mieszkańców, obecny plac zabaw już nie służy dzieciom, a skwer przestaje przypominać miejsce rekreacji dla dorosłych.

- Mieszkam naprzeciwko tego placu i z okien codziennie widzę, co się na nim dzieje – pisze kolejny Czytelnik, Arkadiusz. – Na placu zabaw zrobiono betonowe murki i pomalowano je. Niestety służą one za miejski szalet dla lokalnego marginesu społecznego. Piaskownica stała się miejscem wyprowadzania psów, a z placu w ostatnim czasie znów zniknęły huśtawki. W latach 60- tych stała tu piękna fontanna, a teraz na jej miejscu posadzono bratki. Co jakiś czas niszczone są ławki, a z przy koszach jest wieczny bałagan. Nie tak miało to wyglądać według koncepcji, którą chwaliło się Miasto – dodaje Czytelnik.

Wiceprezydent Jerzy Łużniak wyjaśnia, że rewitalizacja skweru będzie realizowana, ale nie w tym roku.
- Obecnie posiadamy koncepcję zagospodarowania tego placu, ale na jej wykorzystanie – nawet częściowe – potrzebujemy pieniędzy, które chcemy pozyskać z unijnych źródeł – wyjaśnia Jerzy Łużniak. – Te pieniądze zostaną uruchomione dopiero w III i IV kwartale tego roku. Poza tym chcemy połączyć to zadanie z rewitalizacją Al. Wojska Polskiego i kompleksowo zająć się tematem, dlatego szacuję, że prace realnie mogą się rozpocząć w 2017 – 2018 roku. Chciałbym, by na skwer wróciła fontanna, bo jestem zwolennikiem małej architektury z wykorzystywaniem wody, ale co do pozostałego zakresu prac jest jeszcze za wcześnie, by o nim mówić – dodaje wiceszef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group