Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2997
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Dziwne prawo na SOR–rze

Środa, 6 października 2021, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelniczka: Dziwne prawo na SOR–rze
Fot. WAC
Nasz szpital w dalszym ciągu rządzi się swoim prawem. Czy to normalne, że pacjent, który trafia na szpitalny odział ratunkowy może czekać na przebadanie nawet trzy dni? - pyta pani Joanna z Jeleniej Góry.

W ubiegłym tygodniu matka naszej Czytelniczki była w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej na zabiegu leczenia jaskry. Po nim została wypisana z szpitala i poszła na autobus linii 7. Niestety w pojeździe kobieta zemdlała i kierowca MZK musiał wezwać do pogotowie ratunkowe.

Około godziny 15.00 mama karetką została przewieziona do szpitala, trafiła na SOR i do godziny 19.00 miała zrobione wszystkie badania łącznie z tomografem głowy – opowiada nasza Czytelniczka. - Niestety od godz. 19.00 do dnia następnego do godz. 13.00 musiała czekać na konsultację neurologiczną, bo ponoć było takie oblężenie konsultacji, że neurolog nie mógł zejść do pacjentów na SOR. Po tej konsultacji została wypisana do domu. Gdy zadzwoniłam do rzecznika prawa pacjenta, aby porozmawiać o tej sprawie dowiedziałam się, że chory trafiając na SOR przez 72 godziny może być pacjentem tego oddziału i aż tyle czasu szpital ma jego przebadanie.
Obowiązuje nas tajemnica medyczna i nie mogę odnieść się dokładnie do szczegółów leczenia tej konkretnej pacjentki – mówi Justyna Szreter z WCSKJ. - Ogólnie mogę stwierdzić, że na SOR-rze pracują lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni, czyli specjaliści od medycyny ratunkowej. Po zleceniu wszystkich niezbędnych badań w danym schorzeniu, kierują oni pacjenta na konsultacje z lekarzami pracującymi na oddziałach szpitalnych. Najprawdopodobniej w tej sytuacji zdarzyło się tak, że był ktoś z pilniejszą potrzeba medyczną, w stanie zagrożenia życia. Jeśli u pani wyniki wskazywały na stan niezagrażający życiu, to obowiązuje u nas tzw. triaż, czyli segregacja chorych według stanu zdrowia. Zdajemy sobie sprawę że w tej sytuacji u córki pani której udzielaliśmy pomoc na pewno wystąpiły emocje związane z troską o mamę, ale my musimy dbać o wszystkich pacjentów. Jednocześnie chcę zaznaczyć, że w naszym szpitalu nie mamy żadnych braków kadrowych w obsadzie lekarzy neurologów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
2%
Cieszy
2
4%
Hahaha
2
4%
Nudzi
3
6%
Smuci
12
24%
Złości
29
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group