Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8634
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Drogie posiłki

Poniedziałek, 16 stycznia 2023, 6:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelniczka: Drogie posiłki
Fot. UM Jelenia Góra
Jestem zszokowana skalą podwyżek opłat za posiłki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze – mówi pani Anna z Jeleniej Góry.
Dziecko z mojej rodziny uczęszcza do tego ośrodka i do tej pory cena za posiłek wynosiła 10 złotych - mówi nasza Czytelniczka. - Ostatnio jednak stawkę tę podniesiono aż do 15 złotych. Rozumiem, że jest inflacja i podwyżki, ale według mnie tak wysoka podwyżka jest przesadzona. Dla porównania dwudaniowy obiad w szkole podstawowej w jednej z miejscowości z powiatu karkonoskiego gdzie uczą się inne z dzieci z mojej rodziny kosztuje 8 złotych.
Podwyżka stawek żywieniowych wynika ze stałego wzrostu cen artykułów spożywczych, ryb, mięs i wyrobów garmażeryjnych - mówi dyrektor SOSW Romuald Szpot. - Stawka ustalana jest raz w roku, a ostatnia podwyżka ceny za wyżywienie miała miejsce w styczniu 2021 r. Suma 15 zł to w przedszkolu opłata za śniadanie i obiad, w przypadku uczniów przebywających w internacie stawka za całodzienne wyżywienie wynosi 30 zł. Opłata za posiłek jest wnoszona do 10 każdego miesiąca z góry. Opiekunowie i rodzice o niskich dochodach mogą ubiegać się o dopłatę w MOPS lub GOPS. Posiadacze Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny korzystają ze zniżek.

Twoja reakcja na artykuł?

4
4%
Cieszy
25
24%
Hahaha
8
8%
Nudzi
14
13%
Smuci
11
10%
Złości
43
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
115
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
17%
Dostają o wiele za dużo
34%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group