Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3270
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Czytelnicy: Dawny PGR się wali, jest zagrożeniem

Środa, 3 września 2014, 7:49
Aktualizacja: Czwartek, 4 września 2014, 7:40
Autor: Angela
Mysłakowice: Czytelnicy: Dawny PGR się wali, jest zagrożeniem
Fot. Angela
– Naprzeciwko szkoły w Mysłakowicach stoją niezabezpieczone budynki po byłym PGR–ze, które po prostu się walą – skarżą się mieszkańcy Mysłakowic. – W sierpniu ściana spadała na jednego z mieszkańców, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na tym terenie są też niezabezpieczone, ogromne zbiorniki gnojowicy, z których złodzieje pokradli pokrywy – dodają nasi Czytelnicy.

Zdaniem mieszkańców Mysłakowic, kompleks budynków przy ulicy Sułkowskiego należący do Agencji Nieruchomości Rolnych, jest w tragicznym stanie. Dodatkowo obiekty rujnowane są przez okolicznych złodziei, którzy kradną z nich wszystkie metalowe elementy. To najprawdopodobniej właśnie podczas próby takiej kradzieży zawaliła się ściana na jednego z mieszkańców.

- Prowadzimy postępowanie w tej sprawie – potwierdza zdarzenie podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Mężczyzna przebywa w szpitalu, ale jego stan zdrowia nie pozwalał na jego przesłuchanie. W sprawie zabezpieczenia tych obiektów wysłane zostały pisma do właściciela czyli ANR, do nadzoru budowlanego oraz Urzędu Gminy w Mysłakowicach – dodaje.
Agencja Nieruchomości Rolnych zapewnia, że obiekty są ogrodzone i dobrze oznaczone, a dodatkowo pilnowane przez firmę ochroniarską.

- Wizja lokalna tej nieruchomości wraz z lustracją budynków znajdujących się na terenie nieruchomości przeprowadzona była przez pracowników ANR OT we Wrocławiu 16 czerwca 2014 roku – czytamy w odpowiedzi Agencji Nieruchomości Rolnych. - Budynki będące częścią składową zespołu znajdują się w złym stanie technicznym, z tego właśnie powodu podjęta została decyzja o zabezpieczeniu folwarku przed wizytami osób nieuprawnionych. Obiekt jest ogrodzony. Na bramach wjazdowych znajdują się tabliczki informacyjne mówiące o tym, że przedmiotowa nieruchomość jest własnością prywatną. Ze względu na ten fakt objęta jest stałym dozorem przez Agencję Ochrony Patrol. Wielkość (6,4185 ha) i położenie obiektu nie pozwala na zapewnienie stałego monitoringu i nadzoru na miejscu. Agencja ochrony opiekuje się obiektem dokonując cyklicznych obchodów całej nieruchomości.

Obecnie nieruchomość nie jest objęta żadną umową dzierżawy i przygotowywana jest do sprzedaży w trybie przetargu nieograniczonego. Pierwsze przetargi planowane są w IV kwartale 2014 roku.

- Po zaistniałej sytuacji dołożymy wszelkich starań, aby obiekt był czytelniej oznakowany – zapewnia pisemnie Iwona Błocian z sekcji gospodarowania zasobem Agencji Nieruchomości Rolnych. - W najbliższym czasie na ogrodzeniu i na każdym budynku zostaną umieszczone tabliczki informujące o zakazie wstępu i ostrzegające o grożącym niebezpieczeństwie osobom, przebywającym na terenie nieruchomości. ANR również podejmie rozmowy z Agencją Ochrony, aby zwiększona została liczba patroli – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
687
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group