Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2797
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czystka w Platformie za nielojalność?

Wtorek, 3 marca 2015, 10:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 marca 2015, 16:18
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czystka w Platformie za nielojalność?
Fot. Angela
Decyzją zarządu krajowego PO: Jerzy Łużniak i jego syn Wojciech Łużniak, a także Janusz Wojtas, Michał Kasztelan i Michał Guz zostali wydaleni z Platformy Obywatelskiej za udział w wyborach samorządowych z konkurencyjnego dla PO komitetu wyborczego. Natomiast nie został wyrzucony z PO założyciel tego komitetu Marcin Zawiła, który wygrał wybory prezydenckie w Jeleniej Górze.

Wniosek o usunięcie z partii pięciu członków złożył Hubert Papaj, przewodniczący zarządu powiatu jeleniogórskiej PO w imieniu struktur partii. - Wniosek o usunięcie pięciu członków z PO startujących do Rady Miejskiej w Jeleniej Górze złożyłem podczas wyborów w imieniu struktur, jako przewodniczący Zarządu Powiatu jeleniogórskiej PO, bo złamali uchwałę zarządu krajowego i wystartowali w wyborach z konkurencyjnych komitetów wobec PO – wyjaśnia H. Papaj. (Chodzi o komitet obywatelski Marcina Zawiły, który z PO usunięty nie został - przyp. red.).

- Nie składałem wniosku o usunięcie z PO Marcina Zawiły, ponieważ nie chciałem, by zostało to odebrane jako odwet za złożone przez niego zawiadomienie do prokuratury przeciwko mnie. Prokuratura umorzyła sprawę dopiero na przełomie roku. A teraz zajmuję się kampanią wyborczą na prezydenta RP i zależy mi na tym,by wygrał Bronisław Komorowski. Czy w przyszłości złożę taki wniosek? Nie wiem – dodaje H. Papaj.

Jerzy Łużniak nie odbierał telefonu, ale razem z pozostałymi wyrzuconymi członkami PO przesłał swoje stanowisko, którego treść zamieszczamy poniżej:

Ze zdziwieniem i niedowierzaniem przyjęliśmy decyzję o wykluczeniu nas z Platformy Obywatelskiej argumentowaną tym, że wspieraliśmy kandydaturę Marcina Zawiły, członka PO, na prezydenta Jeleniej Góry.

1. Po pierwsze zapowiadamy odwołanie się od decyzji Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej RP.

2. Po drugie, informujemy, że przewodniczący Regionu Dolnośląskiego PO Jacek Protasiewicz celowo wprowadził w błąd Zarząd Krajowy PO. Kandydowanie członków PO z komitetu prezydenta Marcina Zawiły, poprzedzone było zgodą Rady Regionu PO na powołanie Komitetu Wyborczego Marcina Zawiły.

3. Po trzecie Jacek Protasiewicz złamał decyzje Rady Regionu Dolnośląskiego PO z dnia 15.09.2014 roku, w którym to Rada i osobiście przewodniczący Jacek Protasiewicz, wyrazili zgodę na kandydowanie prezydenta Marcina Zawiły z własnego komitetu bez konsekwencji politycznych. Rada Regionalna godząc się wówczas na kandydowanie Marcina Zawiły, zaakceptowała jednoznacznie także fakt powołania Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Zawiły z udziałem członków PO.

4. Po czwarte, osoby wykluczone z PO są członkami Komitetu Wsparcia Pana Bronisława Komorowskiego w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nie można więc akceptować tak arbitralnych i nierozważnych decyzji, które w konsekwencji godzą w autorytet i spójność Platformy Obywatelskiej, nie tylko na Dolnym Śląsku.

5. Po piąte, władze dolnośląskie Platformy Obywatelskiej po sukcesie wyborczym Marcina Zawiły niejednokrotnie podkreślały w oficjalnych dokumentach swoją satysfakcję z wygrania przez Platformę w Jeleniej Górze wyborów na prezydenta miasta.

Jerzy Łużniak - z-ca prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Michał Guz – dyrektor Biura Senatora Józefa Piniora, Wojciech Łużniak - radny Radu Miejskiej Jeleniej Góry, Michał Kasztelan, Janusz Wojtas

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group