Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2776
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czym skorupka za młodu...

Sobota, 2 czerwca 2018, 7:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 6:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czym skorupka za młodu...
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku lat Karkonoska Grupa GOPR zaprasza na dzień otwarty w dniu, w którym świętują szczególnie dzieci, a więc 1 czerwca. W tym roku było podobnie i jak podkreślają organizatorzy, oprócz dobrej zabawy liczy się edukacja od najmłodszych lat, aby ludzie wiedzieli jak zachować się w górach.
- Jest bardzo fajnie, moim dzieciom najbardziej podobała się tyrolka. Najpierw się bały, ale jak już pojechały, to nie chcieli zejść – powiedziała Pani Asia, która przybyła do stacji centralnej GOPR z synem i córką. - Dzięki takim akcjom dzieci wiedzą na czym polega praca ratowników – dodała mama.
- Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko najmłodszych – podkreślił Sławomir Czubak, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR.

Podczas wizyty w stacji przy ul. Sudeckiej ratownicy prezentują swój sprzęt, przybliżają specyfikę swojej pracy, prowadzą prelekcję na temat bezpieczeństwa w górach i przygotowania się do wyjścia w góry.

- Chcemy, aby turystyka górska była przyjemna i bezpieczna – podkreślił naczelnik.

Dzień Dziecka w GOPR-ze odbywa się od czterech lat i organizatorzy przyznają, że to już nie tylko tradycja, ale też przynosi wymierne efekty edukacyjne.

- Informacje na temat przygotowania się do wyjścia w góry trafiają tak naprawdę do dzieci i młodzieży. Dorośli niezbyt optymistycznie reagują jak ktoś im mówi, co powinni zrobić, bo uważają, że wiedzą lepiej – przyznał Sławomir Czubak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group