Piątek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6090
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czym skorupka za młodu...

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 października 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Czterolatki w praktyce poznawały przepisy ruchu drogowego.

Zanim dzieci z Przedszkola nr 4 wybrały się na ruchliwe skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego oraz Sudeckiej, uczestniczyły w licznych zabawach, podczas których poznawały teoretyczne zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Najmłodsi z „czwórki” przez dłuższą chwilę bacznie obserwowali wspomniane skrzyżowanie. W ten sposób uczyły jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Jest to bardzo ważne dla maluchów, żeby właśnie teraz nauczyły się zasad ruchu drogowego.

– Do przedszkola przychodzą dzieci, które przeważnie nie wiedzą, jak się zachować na przejściu – mówi nauczycielka Elzbieta Sokolińska.
W ramach tych akcji uczą się one najpierw teoretycznie, a później praktycznie, na jakim świetle wolno przechodzić, a na jakich należy czekać.

Po takim przygotowaniu większość z nich chórem odpowiada:
– Czerwone swiatło stój, zielone światło idź, na żółtym świetle zawsze czekaj tak już musi być – śpiewały przed przejściem maluchy.

Nie bez przyczyny mówi się, że najlepszymi obserwatorami są dzieci. Czterolatki zauważyły, że dorośli nie zawsze przestrzegają zasad. Na przyszłość zapowiadają jednak upominać starszych.
– Ja kiedyś widziałem jak dorośli przechodzili na czerwonym świetle - powiedział nam Dominik Kronuk, przedszkolak.
Co niektórym niestety jeszcze myli sie troszkę na którym mozna przechodzić przez pasy. – Na czerwonym można przejść – powiedział Robert Wiejak.

Czterolatki w niedługim czasie zdążą się jednak poprawnych zasad przechodzenia przez pasy nauczyć. Gorzej z dorosłymi, którzy jak nietrudno zauważyć, są wyjątkowo odporni na tego typu więdzę.
Być może zabrakło właśnie takich zajęć, wówczas, kiedy mieli dokładnie tyle lat, co dzieci z „czwórki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Yanec_BW 24-10-2006 10:18
Uczmy się od tych przedszkolaków, bo oni dają przykład...
~IgorekYa 24-10-2006 10:19
Dalczego na zdjęciu te dzieci nie mają rąk w górze?! Ja jak przechodzę przez pasy (nawet na światłach) to zawsze trzymam rękę w górze! Biedne dzieci z „czwórki” nie będą wiedziały jak najbezpieczniej przechodzić przez ZEBRĘ. Ja do dziś się szczycę swoimi nawykami z przedszkola :))
~Yanec_BW 24-10-2006 10:41
Dzieci powinni powiedzieć tamtej babci na zdjęciu, jak przechodzi się prawidłowo przez zebrę!!! Tak szczerze to ja również przechodzę na czerwonym!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group