Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 12101
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Czy w Piechowicach uda się przekonać kuratora?

Piątek, 1 grudnia 2017, 7:53
Autor: WAC
Piechowice: Czy w Piechowicach uda się przekonać kuratora?
Fot. WAC
W najbliższy wtorek (5.12) dojdzie w Piechowickim Ośrodku Kultury do spotkania miejscowych samorządowców, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz rodziców z dolnośląskim kuratorem oświaty. Debata będzie dotyczyć prac nad siecią szkół w tym mieście.

Przypomnijmy. Piechowice są jedną z nielicznych gmin, w której nadal obowiązuje stara sieć szkół. Tak się stało po rozstrzygnięciu nadzorczym Wojewody Dolnośląskiego uznającego za nieważną uchwałę Rady Miasta w sprawie dostosowania sieci szkół do zmian wynikających z reformy edukacji.

Wcześniej rozwiązanie przyjęte przez radnych Piechowic negatywnie zaopiniował Dolnośląski Kurator Oświaty. Co ważne, również ta opinia, jako niedostatecznie uzasadniona została uchylona decyzją wojewody. Dało to samorządowcom ważny oręż w dalszych rozmowach z kuratorem. Tym bardziej, że nadal podtrzymują oni wcześniej stworzoną koncepcję funkcjonowania miejskiej oświaty w kolejnych latach. Według niej, w mieście miałaby być jedna szkoła podstawowa w dwóch budynkach. Klasy 1 - 3 uczyłyby się w bardziej przestronnym obiekcie po gimnazjum przy ul. Tysiąclecia, zaś 4 - 8 w budynku podstawówki przy ul. Szkolnej

- Chcemy się spotkać w tej sprawie z kuratorem i mamy nadzieję, że tym razem nasze argumenty trafią mu do przekonania i wyda on pozytywną opinię dla naszego projektu sieci szkół – mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Jestem po spotkaniu z trójkami klasowymi i myślę, że nasza koncepcja: jedna szkoła w dwóch budynkach, jest też popierana przez rodziców dzieci. Nadal uważam, że to rozwiązanie jest optymalne z przyczyn ekonomicznych. Utrzymywanie dwóch szkół podstawowych, z dwiema administracjami i kadrami kierowniczymi przy aktualnej sytuacji demograficznej naszego miasta powodowałoby generowanie niepotrzebnych kosztów – podkreśla burmistrz.

- Zaoszczędzone pieniądze będziemy chcieli przeznaczyć na poprawę warunków w jakich uczą się dzieci, m.in. na urządzenie nowych szatni i modernizacje hali sportowej. Co ważne, nasze rozwiązanie nie spowoduje zmniejszenia etatów nauczycielskich - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
420
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group