Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6340
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy w Cieplicach powstanie bulwar z tężnią?

Wtorek, 29 listopada 2016, 9:17
Aktualizacja: Czwartek, 1 grudnia 2016, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czy w Cieplicach powstanie bulwar z tężnią?
Fot. Przemek Kaczałko
Radni Komisji Uzdrowiskowej Rady Miejskiej Jeleniej Góry zapoznali się z projektem przebudowy odcinka między ulicą Cieplicką a Piotra Ściegiennego – wzdłuż rzeki. – Chodzi o uporządkowanie terenu, który teraz trochę straszy, a most przy ul. Ściegiennego to jedna z głównych „bram” do uzdrowiska – podkreśliła autorka projektu.

Zadowolenia z założeń projektu nie kryje przewodnicząca Komisji Uzdrowiskowej. - Zawsze to, co jest związane z Cieplicami i jest dla mieszkańców, będę popierała. W tym przypadku widzę, jak to wszystko jest dopracowane i cieszę się, że projektantem tego bulwaru jest pani Bogna (radna pierwszej kadencji RJP Uzdrowisko Cieplice – red.), bo jako rada ten temat przerabialiśmy, ale wtedy nie było pieniędzy – powiedziała Anna Bałkowska.

Podczas posiedzenia podkreślano potrzebę upiększenia drugiej strony rzeki, bowiem piękny bulwar z widokiem na zaniedbane tereny traciłby na wartości. - Myślę, że jak wspólnoty zobaczą, że jest coś tak pięknego, to może też zaczną remontować. Jedna inwestycja pociągnie drugie – wyrażała nadzieję przewodnicząca.

Aktualnie na tym terenie znajduje się parking dla pracowników Uzdrowiska oraz części kuracjuszy. W projekcie zakłada się uporządkowanie terenu, wyposażenie go w ławki, oświetlenie, kosze na śmieci, a także budowę tężni solankowej, która przyciąga wielu kuracjuszy w innych kurortach uzdrowiskowych.

- Tężnie solankowe byłyby magnesem przyciągającym przede wszystkim kuracjuszy oraz mieszkańców – mówiła autorka projektu Bogna Skrzydlewska-Antos. Przewidywany koszt inwestycji to 1,5 mln zł., jednak należy zaznaczyć, że jest ona uzależniona od dofinansowania z Lokalnego Programu Rewitalizacji, a więc niepewna. Docelowo pomysłodawcy chcieliby, aby w kolejnym etapie zagospodarować teren przy rzece aż do rynku w Cieplicach oraz zmienić wizerunek samego targowiska, które byłoby pięknym zakończeniem bulwaru cieplickiego.

W posiedzeniu komisji, oprócz miejskich radnych, wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta oraz społecznej rady Cieplic. - To ogromny pozytyw dla Cieplic i to nie podlega dyskusji, ale fundując sobie taki obiekt, musimy uporządkować ruch drogowy w centrum uzdrowiska – ocenił przewodniczący Rady Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice zwracając uwagę na miejsca parkingowe. Zdaniem Leszka Malinowskiego, parking przy ul. Oskara Langego to za mało, bowiem spółka uzdrowiskowa również planuje w najbliższym czasie inwestycje, które zwiększą zapotrzebowanie na miejsca postojowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group