Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2362
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czujniki czadu rozlosowane

Czwartek, 20 grudnia 2018, 15:17
Aktualizacja: 15:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czujniki czadu rozlosowane
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (19.12) na Placu Ratuszowym doszło do rozlosowania czujników tlenku węgla, które mogli wygrać mieszkańcy Jeleniej Góry dzięki wypełnieniu specjalnej ankiety. Wpłynęło około pół tysiąca zgłoszeń, a do rozlosowania było 71 urządzeń. Strażacy zapowiadają, że będą kolejne edycje konkursu.
Tam, gdzie są procesy spalania może wystąpić zagrożenie ze strony tlenku węgla, który jest odpadem procesu spalania - podkreślił na wstępie mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy KM PSP.

Nazywany cichym zabójcą tlenek węgla jest bezwonny i niewidoczny, stąd ludzie zmysły nie są w stanie nas ostrzec przez zagrożeniem. Z pomocą idzie technika, a dokładniej czujniki "czadu", które można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. W konkursie do wygrania było 71 czujek, a zgłoszenia były zbierane przez tydzień - w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry, na jarmarku bożonarodzeniowym, przy kościołach oraz w internecie.

Mamy nadzieję, że akcja będzie cykliczna. Mamy już kolejnych sponsorów, który zapowiadają, że wezmą udział w takiej akcji i prawdopodobnie po nowym roku ruszymy ponownie - zapowiada K. Zakrzewski.

Z osobami, które nie mogły odebrać osobiście wygranej - organizatorzy kontaktowali się telefonicznie.

Myślę, że pół tysiąca zgłoszeń na pierwszą akcję to dobra ilość i myślę, że w kolejnych będzie znacznie więcej - dodał mł. bryg. Andrzej Ciosk, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group