Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4266
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cztery pory roku zabrzmiały w JCK

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 14:30
Aktualizacja: 23:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cztery pory roku zabrzmiały w JCK
Fot. Przemek Kaczałko
Cztery pory roku Antonio Vivaldiego rozbrzmiały w niedzielny wieczór w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wszystko za sprawą zespołu The 5th Season, który zaserwował zgromadzonym adaptację słynnego utworu. Było energetycznie niczym wiosną, gorąco jak latem, pięknie jak jesienią i przeszywająco niczym zimowy chłód.

Jak przekonywali artyści, koncert był niezwykły z tego względu, że to bodaj jedyna adaptacja całości utworu. - W przeszłości było wiele, mniej lub bardziej udanych, prób adaptacji i łączenia tego koncertu z muzyka popularną i rockową. Na ogół jednak ograniczano się tylko do najbardziej rozpoznawalnych czy najbardziej efektownych jego części – mówili muzycy.

Uniwersalnym kluczem użytym przy tworzeniu tego opracowania jest jazz, z całą jego różnorodnością, eklektyzmem i bogactwem form. Przy czym absolutnie nie chodzi o to, by tym kluczem otworzyć wszystko, co możliwe, a tylko te sekretne, zamknięte - ze względów historycznych, kulturowych lub choćby formalnych - drzwi i przejścia – mówił Jacek Szreniawa. Zadanie trudne w realizacji przede wszystkim, dlatego, że z założenia oryginalna forma pozostaje bez zmian – dodał gitarzysta i prowadzący koncert.

Koncert spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności, która wynagrodziła muzykom ich występ owacją na stojąco. Jedynym mankamentem zgłaszanym przez cały koncert, był przemieszczający się po scenie operator kamery, który przeszkadzał wielu słuchaczom w odbiorze.

Zespół The 5th Season występuje w składzie: Janusz Nykiel – skrzypce, Jacek Szreniawa – gitary, Łukasz Perek – instrumenty klawiszowe, Jakub Olejnik – kontrabas/gitara basowa, Zbigniew Lewandowski – perkusja/ instrumenty perkusyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group