• Niedziela, 22 lipca 2018
  • Godz. 9:11
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 2743
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Cztery pory roku zabrzmiały w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 14:30
Aktualizacja: 23:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Cztery pory roku Antonio Vivaldiego rozbrzmiały w niedzielny wieczór w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wszystko za sprawą zespołu The 5th Season, który zaserwował zgromadzonym adaptację słynnego utworu. Było energetycznie niczym wiosną, gorąco jak latem, pięknie jak jesienią i przeszywająco niczym zimowy chłód.

Jak przekonywali artyści, koncert był niezwykły z tego względu, że to bodaj jedyna adaptacja całości utworu. - W przeszłości było wiele, mniej lub bardziej udanych, prób adaptacji i łączenia tego koncertu z muzyka popularną i rockową. Na ogół jednak ograniczano się tylko do najbardziej rozpoznawalnych czy najbardziej efektownych jego części – mówili muzycy.

Uniwersalnym kluczem użytym przy tworzeniu tego opracowania jest jazz, z całą jego różnorodnością, eklektyzmem i bogactwem form. Przy czym absolutnie nie chodzi o to, by tym kluczem otworzyć wszystko, co możliwe, a tylko te sekretne, zamknięte - ze względów historycznych, kulturowych lub choćby formalnych - drzwi i przejścia – mówił Jacek Szreniawa. Zadanie trudne w realizacji przede wszystkim, dlatego, że z założenia oryginalna forma pozostaje bez zmian – dodał gitarzysta i prowadzący koncert.

Koncert spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności, która wynagrodziła muzykom ich występ owacją na stojąco. Jedynym mankamentem zgłaszanym przez cały koncert, był przemieszczający się po scenie operator kamery, który przeszkadzał wielu słuchaczom w odbiorze.

Zespół The 5th Season występuje w składzie: Janusz Nykiel – skrzypce, Jacek Szreniawa – gitary, Łukasz Perek – instrumenty klawiszowe, Jakub Olejnik – kontrabas/gitara basowa, Zbigniew Lewandowski – perkusja/ instrumenty perkusyjne.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~adam4 9-04-2018 15:36
wspaniały ,gratulacje,koncert sezonu !!!
~bk 10-04-2018 8:16
Istotnie koncert wspaniały i świętą prawdą jest, że jedynym mankamentem był p..jac, który latał po scenie jak poparzony...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Etykieta prawdę ci powie?  1
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 20.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
KCGO – klamka zapadła  1
Aktualności
W Starej Kamienicy zagryzione zostały psy  12
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group