Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 2063
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czeski Krecik w sobieszowskim Muflonie

Środa, 26 października 2011, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Czeski Krecik w sobieszowskim Muflonie
Fot. AS
Dzieci z Sobieszowa i okolic świetnie bawiły się przy kultowej czeskiej bajce Krecik, którą ze swojego dzieciństwa doskonale pamięta nie jeden dorosły. Przegląd bajek połączonych z grami i świetną zabawą odbył się w sobieszowskim Muflonie w ramach czesko –polskiego projektu „Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko – polskim pograniczu”.

Krecik (Krtek) reżyserii Zdenka Milera w niedzielne południe został wyświetlony w ramach poranku z Krecikiem. Bajka, która opowiada o małym, bardzo lubianym i pomocnym kreciku oraz jego fascynujących przygodach, przyjaciołach i szalonych pomysłach, spotkała się z uznaniem najmłodszych, którzy tłumnie przybyli ze swoimi rodzicami.

- Zabawy było co nie miara: na początek dzieci zostały pomalowane, by wyglądały jak kreciki, następnie zaproszono je na seans filmowy, a w przerwach dzieci tańczyły i śpiewały. Na koniec wszystkie dzieci zostały poproszone o pomalowanie krecika. Była też loteria, gdzie losowano i wręczano podobiznę krecika. Świetnie bawili się nie tylko najmłodsi, ale i rodzice oraz dziadkowie – mówi pani Ania z Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group