Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7109
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czeski Krecik w sobieszowskim Muflonie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 26 października 2011, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
Fot. AS
Dzieci z Sobieszowa i okolic świetnie bawiły się przy kultowej czeskiej bajce Krecik, którą ze swojego dzieciństwa doskonale pamięta nie jeden dorosły. Przegląd bajek połączonych z grami i świetną zabawą odbył się w sobieszowskim Muflonie w ramach czesko –polskiego projektu „Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko – polskim pograniczu”.

Krecik (Krtek) reżyserii Zdenka Milera w niedzielne południe został wyświetlony w ramach poranku z Krecikiem. Bajka, która opowiada o małym, bardzo lubianym i pomocnym kreciku oraz jego fascynujących przygodach, przyjaciołach i szalonych pomysłach, spotkała się z uznaniem najmłodszych, którzy tłumnie przybyli ze swoimi rodzicami.

- Zabawy było co nie miara: na początek dzieci zostały pomalowane, by wyglądały jak kreciki, następnie zaproszono je na seans filmowy, a w przerwach dzieci tańczyły i śpiewały. Na koniec wszystkie dzieci zostały poproszone o pomalowanie krecika. Była też loteria, gdzie losowano i wręczano podobiznę krecika. Świetnie bawili się nie tylko najmłodsi, ale i rodzice oraz dziadkowie – mówi pani Ania z Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Marcin73 26-10-2011 10:06
Moje córy bawiły się wyśmienicie, sam też z przyjemnością obejrzałem bajki o kreciku. Współpraca MDK "Muflon" z Czechami przynosi znakomite efekty, z których każdy może skorzystać - wystarczy chcieć. Dziękując za świetną zabawę, pozdrawiam serdecznie. Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic"
~Brawa!!! 26-10-2011 12:25
Dziękujemy organizatorom za tak wspaniałą zabawę :)
~ 26-10-2011 13:15
Ten mały czeski krecik w dzieciństwie tak głęboko wrósł w moją psychikę,że dzisiaj, nawet te prawdziwe jak robią ogromne szkody w ogrodzie,nie wyzwalają we mnie złości.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group