Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8871
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/kraj: Czeski alkohol zakazany!

Wtorek, 18 września 2012, 7:26
Aktualizacja: 7:27
Autor: Angela
Od niedzieli (16 września 2012 r.) Główny Inspektor Sanitarny wydał decyzję o wstrzymaniu na terenie całego kraju sprzedaży wszystkich alkoholi dostępnych w punktach sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz w punktach gastronomicznych, pochodzących z Republiki Czeskiej, z wyjątkiem piwa i wina.

- W związku z przypadkami zatrucia alkoholem metylowym w Republice Czeskiej, których źródłem jest sfałszowany alkohol, wprowadzony do sprzedaży na terenie Czech, konieczne jest podjęcie szczególnych środków ostrożności. Alkohol metylowy, który znajduje się w sfałszowanych markach kilku wyrobów wysokoprocentowego alkoholu jest niebezpieczną trucizną, której spożycie może być śmiertelne. Ze względów bezpieczeństwa Ministerstwo Zdrowia zaleca powstrzymanie się od konsumpcji jakiegokolwiek alkoholu pochodzącego z Republiki Czeskiej – czytamy w oficjalnym komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.

Władze czeskie w piątek (14 września 2012 roku) wprowadziły zakaz sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego. W związku z tym 16 września br. Główny Inspektor Sanitarny wydał decyzję o wstrzymaniu na terenie całego kraju sprzedaży alkoholi o zawartości powyżej 20 % alkoholu pochodzących z Republiki Czeskiej. Decyzja otrzymała rygor natychmiastowej wykonalności.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, w przypadku podejrzenia zatrucia alkoholem metylowym należy zgłosić się do najbliższego szpitala lub wezwać karetkę pogotowia ratunkowego. Jedynie podjęcie wczesnego leczenia może uchronić osoby zatrute przed poważnymi konsekwencjami.

Źródło:
Ministerstwo Zdrowia/Główny Inspektor Sanitarny/KGP

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1004
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group