Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 6976
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Czeska trzydziestka

Sobota, 29 lutego 2020, 6:02
Aktualizacja: 12:57
Autor: WAC/Stowarzyszenie Bieg Piastów
Polana Jakuszycka: Czeska trzydziestka
Fot. Tomasz Hołod/Bieg PiastówKED
W śnieżnej i mroźnej scenerii wystartował wczoraj (28.02) główny 44. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego.

W biegu na 30 km stylem dowolnym dominowali Czesi. Znakomitą formą błysnął zwłaszcza zwycięzca 26-letni Petr Knop z Liberca, który na metę przybiegł z ponad trzema minutami przewagi nad swoimi rodakami: Adamem Fellnerem i Pavlem Janeckiem. Najlepszym Polakiem okazał się piąty na mecie Adam Cieślar, a kolejnymi Jakub Mroziński i Robert Faron.

Wśród pań rewelacyjną formę pokazała 26-letnia Petra Hyncicova, która o 34 sekundy wyprzedziła dwukrotną zwyciężczynię Biegu Piastów na głównym dystansie (w 2009 i 2013 roku) Zuzanę Kocumovą. Osiągnięcie Zuzany jest jednak imponujące, jeśli weźmie się pod uwagę, że dopiero niedawno wróciła do treningów po urodzeniu dziecka. Sześć pierwszych miejsc zajęły Czeszki, a siódme Dorota Kuźma, która po raz kolejny w tym sezonie na zawodach w Jakuszycach pokazała życiową formę. Dziesięć sekund później finiszowała Anna Gałek, a nieco później Patrycja Szwed.

Bieg na 30 km ukończyły w limicie czasu 482 osoby, w tym 66 pań. Wyniki biegu na 30 km są zaliczane do światowej ligi Worldloppet i globalnego rankingu biegaczy narciarskich.

704 osoby ukończyły bieg na 6 km – to o ponad sto więcej niż przed rokiem. Po pasjonującym finiszu pierwsze miejsce zdobył Arkadiusz Posiadała, który o trzy sekundy wyprzedził Łukasza Bronowickiego, a o sześć sekund Krzysztofa Korpeckiego. Zaledwie czternaście sekund po najszybszym mężczyźnie finiszowała pierwsza kobieta: Klara Moravcova. Wyprzedziło ją zaledwie pięciu panów.

Bieg na 6 kilometrów – poza emocjonującą walką o najwyższe lokaty – był także kapitalną przygodą z biegówkami setek zawodników. Wśród nich ten, który startuje w Biegu Piastów jako jedyny nieprzerwanie od pierwszej edycji w 1976 roku: Walter Judka. Dystans przebiegł w ponad 43 minuty w towarzystwie swojej wnuczki Oli (rocznik 2010).

To były piękne biegi – mówi dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost. - Dziękuję zawodnikom, wolontariuszom i wszystkim innym, którzy nam pomagają. Zapraszamy w sobotę i niedzielę na kolejne biegi: na 50 i 25 kilometrów

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group