Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4888
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Czerwony Kapturek charytatywnie w Janowicach Wielkich

Sobota, 4 lutego 2017, 8:36
Aktualizacja: Niedziela, 5 lutego 2017, 8:17
Autor: Mikołaj Bachur
Janowice Wielkie: Czerwony Kapturek charytatywnie w Janowicach Wielkich
Fot. Mikołaj Bachur
W auli Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbyło się wczoraj (3.02) dobroczynne przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek. Baśń karnawałowa dla starszych i młodszych”. Za zebrane pieniądze (3734 złote) zostaną kupione szkolne szafki.

To już czwarty dobroczynny spektakl w auli janowickiej szkoły. Celem jest zebranie pieniędzy na potrzeby mieszkańców gminy i dobra zabawa. Inicjatorem tych przedstawień jest Urząd Gminy Janowice Wielkie. - Zbieramy wokół siebie ludzi chętnych, żeby pomóc i wesprzeć jakiś szczytny cel, ale też, żeby wspólnie się pobawić – mówi wójt Kamil Kowalski.

Do tej pory zbierano pieniądze na zakup książek do biblioteki szkolnej oraz sprzętu i wyposażenia dla przedszkola janowickiego. W zeszłym roku - na pomoc dla Filipka, małego mieszkańca Janowic Wielkich, który zmaga się z ciężką chorobą. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup szafek szkolnych. – Mamy tych szafek około 100, a brakuje około 150. Pieniądze w budżecie gminy na te szafki by się znalazły, ale i zabawa, i cel są fajne. Ludzie przychodzą i po każdym występie krzyczą: „jeszcze, jeszcze, zróbcie coś znowu”, no to staramy się co roku ich zaskoczyć – podkreśla Kamil Kowalski.

– Ten pomysł jest po prostu świetny - mówi pani Magdalena, mama dwójki dzieci, które razem z nią przyszły na przedstawienie. – Przede wszystkim można się zintegrować i to w szczytnym celu. Myślę że inne gminy powinny brać przykład – dodaje pani Magdalena.

W tym roku w przedstawieniu zagrali: Jolanta Sudak – sołtys Mniszkowa, Agata Brodziak – sołtys Trzcińska i podinspektor w janowickim UG, skarbnik Gminy – Robert Gudowski. W roli Wilka II wystąpił proboszcz janowickiej parafii ks. Piotr Suska, Czerwonego Kapturka zagrała Małgorzata Gajewicz – kierownik GOPS-u. Wójt Kamil Kowalski zagrał Wilka I.

Po przedstawieniu odbył się słodki poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group