Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6697
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czerwonoskórzy w czekoladziarni

Poniedziałek, 22 marca 2010, 9:58
Aktualizacja: 9:58
Autor: Martyna
JELENIA GÓRA: Czerwonoskórzy w czekoladziarni
Fot. Martyna
Indianie byli tematem przewodnim niedzielnego spotkania w kawiarni „Czekoladziarnia” przy ul. Sobieskiego 2 w Jeleniej Górze, które w ramach "Logopedii na wesoło" poprowadziła Monika Mikulska.

"Logopedia na wesoło" to zajęcia, które w Czekoladziarni organizowane są raz w miesiącu. Motto każdej kolejnej bajki logopedycznej jest inne. W minioną niedzielę dzieci z problemami w wymowy wysłuchały bajki poświęconej magicznemu chłopcu przeniesionemu do świata rdzennych mieszkańców Ameryki.

Poprzez aktywne słuchanie i naśladownictwo dzieci mogły nauczyć się prawidłowej wymowy i artykulacji. Liczne ćwiczenia oddechowe i manualne umożliwiały utrzymanie ich uwagi i koncentracji.

– Dziś przyszłam pierwszy raz z moim synem na niedzielne spotkanie w Czekoladziarni. Od teraz będę przychodziła regularnie. Pani prowadząca ma bardzo dobre podejście do dzieci i potrafiła utrzymać uwagę mojego trzyletniego Mikołaja. W Jeleniej Górze nie ma zbyt wielu tego typu spotkań. Jest to bardzo ciekawa możliwość na spędzenie niedzielnego poranka - powiedziała Aleksandra Gajdulewicz matka jednego z uczestniczących w spotkaniu dzieci. Nie tylko rodzice wyszli ze spotkania zadowoleni. Zabawą, wysłuchaną bajką, malowaniem i skakaniem zachwycona była też pięcioletnia Ela.

Jedną z najskuteczniejszych metod nauki dzieci jest ciągłe powtarzanie. Mali uczestnicy "Logopedii na wesoło" musieli naśladować odgłosy, rytmy, frazy. - Nasze rodzinne niedzielne spotkania mają na celu połączenie zabawy i edukacji dla dzieci w różnym wieku - powiedzie właściciel Czekoladziarni Dariusz Goetze.

Bezpłatny udział w spotkaniu może wziąć każde dziecko. O terminie kolejnej niedzielnej "Logopedii na wesoło" dowiedzieć się można z portalu Jelonki, za strony internetowej Czekoladziarni, bądź bezpośrednio u prowadzącej spotkanie Moniki Mikulskiej wysyłając e-mail pod adres: mikulska@szpitalmsw.net.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group