Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 7000
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czerwona pokusa

Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 12:39
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Czerwona pokusa
Fot. goral
Kierowcy przyciskają gaz do dechy mimo czerwonego światła na sygnalizacji. Dzieje się tak bardzo często na obwodnicy na osiedlu Zabobrze oraz na innych skrzyżowaniach w mieście.

Delikwenta podpatrzyliśmy. Samochód, sądząc po rejestracji, nie pochodzi z Jeleniej Góry. Takich przypadków łamania przepisów kodeksu drogowego jest więcej. Numer rejestracyjny auta możemy przekazać policji.

Niedawno informowaliśmy o akcji „Tylko na zielonym”, która ma uczulić pieszych, aby nie przechodzili przez jezdnię na czerwonym świetle. Może warto takie działania wprowadzić dla prowadzących samochody?

Na obwodnicy (ulice Jana Pawła II i Konstytucji 3 Maja) jest duża pokusa rozwinięcia niedozwolonej prędkości. – Samochody śmigają jak po autostradzie – powiedział nam pan Michał z ulicy Sygietyńskiego. – Czasem z piskiem opon hamują na czerwonym świetle, ale często – wciskają gaz i przejeżdżają – dodał.
Takich piratów boją się piesi, dlatego przez przejścia przechodzą ostrożnie.

Brawura doprowadziła już do kilku wypadków i stłuczek na tym trakcie. Pewnie projektujący kilkupasmową obwodnicę sądzili, że będzie ona traktem bezkolizyjnym. Tymczasem przebiega przez Zabobrze, oddzielając dwie części tego największego w mieście osiedla.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. – Wykroczenia drogowe, nie tylko w tym miejscu, będą surowo karane – przypomina podinspektor Maciej Dyjach, naczelnik jeleniogórskiej drogówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group