Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5904
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czerwona pokusa

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 12:39
Autor: TEJO
Fot. goral
Kierowcy przyciskają gaz do dechy mimo czerwonego światła na sygnalizacji. Dzieje się tak bardzo często na obwodnicy na osiedlu Zabobrze oraz na innych skrzyżowaniach w mieście.

Delikwenta podpatrzyliśmy. Samochód, sądząc po rejestracji, nie pochodzi z Jeleniej Góry. Takich przypadków łamania przepisów kodeksu drogowego jest więcej. Numer rejestracyjny auta możemy przekazać policji.

Niedawno informowaliśmy o akcji „Tylko na zielonym”, która ma uczulić pieszych, aby nie przechodzili przez jezdnię na czerwonym świetle. Może warto takie działania wprowadzić dla prowadzących samochody?

Na obwodnicy (ulice Jana Pawła II i Konstytucji 3 Maja) jest duża pokusa rozwinięcia niedozwolonej prędkości. – Samochody śmigają jak po autostradzie – powiedział nam pan Michał z ulicy Sygietyńskiego. – Czasem z piskiem opon hamują na czerwonym świetle, ale często – wciskają gaz i przejeżdżają – dodał.
Takich piratów boją się piesi, dlatego przez przejścia przechodzą ostrożnie.

Brawura doprowadziła już do kilku wypadków i stłuczek na tym trakcie. Pewnie projektujący kilkupasmową obwodnicę sądzili, że będzie ona traktem bezkolizyjnym. Tymczasem przebiega przez Zabobrze, oddzielając dwie części tego największego w mieście osiedla.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. – Wykroczenia drogowe, nie tylko w tym miejscu, będą surowo karane – przypomina podinspektor Maciej Dyjach, naczelnik jeleniogórskiej drogówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~kierowca 24-04-2006 13:29
Nasza jeleniogórska drogówka jest bardzo aktywna w ujawnianiu takich wykroczeń. Czeto obserwuje jak policjanci z drogówki stoja w okolcy skrzyzowań i obserwuja kierujacych ,którzy nie stosuja sie do sygnalizacji. Mieszkam w okolicy i widze jak bardzo szybko wyłapuja tych kierowców.Ponadto cywilny videoradar czesto patroluje te skrzyzowanbia.Na tym odcinku drogi tj.Jana Pawła i Konstytucji często widzać patrole policji, a szczególnie "Drogówki"
~tomek.jg 24-04-2006 13:56
Powodem przyciśkania gazu jest źle zestrojona sygnalizacja. Trzeba jechać 70-80 żeby wszędzie zdażyć na zielone. Może warto pomyśleć o zmianach i zielonej fali - ale wolniejszej.
~rys 24-04-2006 16:07
Kto przy zdrowych zmysłach buduje obwodnicę nie uwzględniając przejść dla pieszych nad jezdnią lub pod jezdnią.Po co się buduje takie obwodnice,na których nie można przejechać bezpiecznie a skrzyżowanie z Grunwaldzką to już HOROR. Uważam że pieniądze zostały wyrzucone w błoto.Lepiej się zastanowić co zrobić aby było tam bezpiecznie,ale jak zwykle nie ma trzeżwo myślących.
~dreist 24-04-2006 20:17
Trzeba zsynchronizowac czasy trwania swiateł na poszczególnych skrzyżowaniach. Pomocna jest tez sygnalizacja podająca odpowiednią szybkośc dla osiągnięcia kolejnych swiateł zielonych. I po ptakach.A nie jak w poczatkach sygnalizacji swietlnej,co skrzyżowanie trzeba stać.
~Barman 24-04-2006 23:29
Przyłączam sie do w/w wypowiedzi_nie sztuka zauważac takie wykroczenia,ale sztuką jest jej zapobieganie ,własnie przez odpowiednie synchronizowanie kolejnych krzyżówek swietlnych.Zapewne po tylu wypowiedziach,moze wreszcie w tym naszym miescie zajmą sie TYM odpowiednie władze.I zapewniam,tak zarówno kierowcy jak i piesi na tym skorzystają. Ps.prosze o podanie W/W wymienionych spostrzeżeń odpowiednim organom,NAszego Miasta.Dziwię sie pracy naszych policjantów drogówki,że sami tego nie mogli zauważyć.I począć w tej kwestii odpwiednie decyzje.A nie szukanie rozwiązania w wykroczeniach,(moze to IM odpowiada.Bo tak ładnie mogą sie Tam ustawiac).
~wir 25-04-2006 5:58
takie zsyncgronizowanie swiateł nazywamy "zielona falą" fajna sprawa
~daro 25-04-2006 9:56
na nic te tłumaczenia fala zielona, obowdnica trzeba jechać zgodnie z przepisami, a nic sie nie stanie. Osobiści sie przekonałem 2 razy jak wjechałem na czerwonym świetle.Ludzie w białych czpkach mnie zatrzymali i skasowali.Od tego czasu śiwatła dlamnie sa świete.
~Mieszkaniec 2-05-2006 18:09
Owszem czesto mozna spotkac kierowcow ktoryz przejezdzaja na czerwonym, a obwodnica jest znana z predkosci. Jelsi natomiast chodzi o ten problem to kodeks drogowy mowi wyraznie ze mozna rzejechac na zoltym swietle keidy predkosc lub odleglosc pojazdu za nami nie pozwala na hamowanie. W tym rzyaqdku widac ze nei jada auta z na przeciwka a co za tym idzie kierowca ocenil sytuacje ze nie moze np. zachamowac gwaltownie i przejechal na pomaranczowym swietle po ktorym zapalilo sie czerwone... i fotka gotowa... jednak njei zawsze taka fotka potwierdza wine kierowcy, czasami nawet lepiej rzejechac na pomaranoczywm swietle niz "spowodowac" stluczke bo ktos wjedzie nam w tylek.. ALe ogolnie jestem za rozstawieniem patroli na Aleji J.Pawla a juz znaczaco czesciej powinni stac z radarami albo wrecz powinien stac radar na tej drodze poniewaz caly czas jezdza tam ludzie jak po autostradzie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group