Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7256
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czekają na wiaty

Czwartek, 26 września 2019, 7:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czekają na wiaty
Fot. Przemek Kaczałko
Przed remontem ulicy Łomnickiej pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego mogli podczas deszczu (w oczekiwaniu na autobus) schronić się pod wiatą przystankową. Po remoncie nie przywrócono ich, a mieszkańcy Osiedla Łomnickiego domagają się, aby zostały zamontowane. Czy ich prośby zostaną wysłuchane?

Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku nie ma takich planów, ale najprawdopodobniej zadanie znajdzie się w przyszłorocznym budżecie Jeleniej Góry, więc mieszkańcy Osiedla Łomnickiego muszą uzbroić się w cierpliwość.

Przypomnijmy, II etap remontu ulicy Łomnickiej o wartości 3,3 mln zł wykonało PPHU "Parys" z Jeleniej Góry. Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj polegała na wykonaniu odcinka ciągu pieszo–rowerowego wraz z oświetleniem drogowym od przejazdu kolejowego do pętli autobusowej oraz remont nawierzchni jezdni w ciągu ulicy Łomnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krakowską do granicy miasta. W ciągu pieszo-rowerowym wykonano oświetlenie drogowe w technologii LED, zasilanie O.Z.E. (wyłącznie ogniwa słoneczne), a także wykonano roboty budowlane, polegające na remoncie nawierzchni jezdni na odcinku o długości około 1,28 km z zastosowaniem technologii recyklingu na zimno MC. Był drugi etap remontu ulicy Łomnickiej - pierwszy (od skrzyżowania z ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego) został wykonany w 2015 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

4
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
2
7%
Smuci
12
43%
Złości
8
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group