Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3218
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czeka cela dla złodziei i pasera

Poniedziałek, 14 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 maja 2007, 10:57
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Czeka cela dla złodziei i pasera
Fot. Archiwum
Odetchną właściciele samochodów: policja złapała przestępców, którzy kradli i sprzedawali na giełdach koła i felgi.

Trzech jeleniogórzan w wieku 18, 19 i 22 lata wpadło w ręce funkcjonariuszy policji. Dwaj młodsi podejrzewani są o kradzieże kół z felgami, starszy – o paserkę. Dotychczasowo oszacowano wartość ich łupów na ponad trzy tysiące złotych. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Przestępcy wypuścili się w „rajd” w nocy z 5 na 6 maja na ulicę Studencką w Jeleniej Górze. Upatrzyli sobie zaparkowanego tam volkswagena. Zaopatrzeni w lewarek i klucz ukradli z cztery koła wraz z aluminiowymi felgami o wartości 3000 zł.
Rano właściciel pojazdu zastał swoje auto stojące na… cegłach.

Policja podjęła czynności operacyjne. Sprawców udało się po tygodniu zatrzymać. Ustalono, że 19-latek jeszcze przed kradzieżą skontaktował się ze swoim znajomym, który handlował różnym towarem na giełdzie w Jeleniej Górze i Lubinie.
– Zapytał, czy odkupi od niego koła z z felgami. 22-latek postanowił je odkupić, chociaż nie wiedział jeszcze jakie i od jakiego auta pochodzą. Na drugi dzień doszło do transakcji kupna sprzedaży kradzionych kół. 19-latek żądał za nie 500 zł, ale kupujący zapłacił za nie jedynie 440 zł – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

22-latek już przyszykował kradziony towar do sprzedaży na giełdzie, ale zamierzonego celu nie osiągnął. Powód: do drzwi zapukała policja, która łup zabezpieczyła i zwróciła właścicielowi VW.

Jak ustalili policjanci, złodzieje są również sprawcami kradzieży dwóch innych kół z samochodu marki Opel Corsa, do której doszło pod koniec kwietnia w Jeleniej Górze przy ul. Przeskok.
Złodziejom nie udało się ukraść wszystkich kół, gdyż zostali spłoszeni. Skradzione koła 19-latek sprzedał na jednym z jeleniogórskich skupów złomu za 50 zł. Nie jest wykluczone, że zatrzymani są sprawcami innych, podobnych przestępstw.

Całej trójce za popełnione przestępstwa grozi kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group