Środa, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5637
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Czasówka Szybowcowa

Środa, 19 maja 2010, 12:28
Aktualizacja: Czwartek, 20 maja 2010, 14:32
Autor: arec
W najbliższą sobotę w Jeżowie Sudeckim odbędą się zawody kolarskie w jeździe indywidualnej na czas. Przy okazji na Górze Szybowcowej będzie można podziwiać zabytkowe szybowce.

Na trasie Czasówki Szybowcowej wystartują zawodnicy z kategorii masters oraz mężczyźni i kobiety w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior i senior, a także w kategorii open dla niezrzeszonych od 18 roku życia.

Zgłoszenia zawodników będą przyjmowane w dniu wyścigu w biurze zawodów na Górze Szybowcowej w godzinach od 12.30 do 13.45. Pierwsi zawodnicy wystartują o 14.30 z pętli autobusowej przy ul. Długiej w Jeżowie Sudeckim. Meta umiejscowiona będzie na Górze Szybowcowej.

Zawodnicy będą rywalizować na trasie o dystansie 3000 metrów. Starty będą się odbywać co 1 minutę. W czasie trwania wyścigu ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty.

Zawody organizuje Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie. Jest to wyścig z kalendarza dolnośląskiego - punktowany do Challange DZKol oraz kalendarza masters CH I ,G I.

Z pewnością sobotnie zawody kolarskie będzie można połączyć z podziwianiem zabytkowych szybowców, wśród których pojawią się Grunau Baby, produkowane przed wojną w Jeżowie Sudeckim. Aeroklub Jeleniogórski w dniach od 17 do 30 maja organizuje Europejski Zlot Szybowców Zabytkowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group