Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas na stłuczki

Piątek, 23 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2007, 12:16
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Czas na stłuczki
Fot. Krzysztof Knitter
Czujność kierowców osłabiona: więcej kolizji w mieście.

Po kilka zdarzeń drogowych odnotowują codziennie policjanci. Paradoksalnie mniej stłuczek, kolizji i wypadków było, kiedy na drogach panowały trudniejsze warunki jazdy.

Jednym z bardziej niebezpiecznych i zdradliwych miejsc pozostaje ulica Wrocławska. Tam w czwartek zderzyły się ford focus z daihatsu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, co jednak wagi problemu nie umniejsza.

– Winę za zdarzenie ponosi kierowca forda, który wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając z podporządkowanej drogi. Najpewniej nie zatrzymał się przy znaku „stop” – oceniają policjanci. Prowadzący jechał na wrocławskich tablicach rejestracyjnych. – Nieznajomość miasta nie usprawiedliwia – dodają funkcjonariusze drogówki.

Kierowcy mają ciągle kłopoty z dostosowaniem się do organizacji ruchu po remoncie odcinka Wrocławskiej. Zdaniem wielu jezdnia jest za wąska, chodniki za szerokie.
Z kolei policjanci przestrzegają, że jest to teren zabudowany, a zmotoryzowani często jeżdżą za szybko i nieuważnie. Stąd kolizje.

Niebezpiecznym odcinkiem wciąż jest ulica Wolności. W piątek doszło do stłuczki auta marki Toyota z samochodem nauki jazdy. I w tym przypadku, na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group