Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10270
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas na główne biegi

Środa, 2 marca 2022, 17:06
Aktualizacja: 17:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czas na główne biegi
Fot. Przemek Kaczałko
Festiwal Narciarstwa Biegowego, czyli 46. Bieg Piastów wkracza w najważniejszą fazę. Przed nami 3 dni rywalizacji na trasach Polany Jakuszyckiej. W sobotę (5.03) będzie można się zmierzyć z Justyną Kowalczyk, która wraz z rodziną weźmie udział w największej tego typu imprezie w Polsce.

Podczas konferencji prasowej w kinie Helios w Galerii Sudeckiej, przedstawiciele stowarzyszenia Biegu Piastów opowiadali o szczegółach organizacyjnych.

Jesteśmy po trzech dniach mniejszych biegów, czyli Rodzinnej Dwunastce, Nocnej Dwunastce i Memoriale Michonia. Te biegi pięknie się rozwinęły - wystartowało 1500 osób. Towarzyszące im biegi dziecięce również cieszyły się dużym zainteresowaniem (Wyprawa Zuchów i Bieg Przedszkolaka). Mamy nadzieję, że gdy ośrodek w Jakuszycach będzie gotowy - będziemy mogli zaprosić jeszcze więcej osób - powiedział na wstępie Leszek Kosiorowski, rzecznik Biegu Piastów.

Od piątku do niedzieli (4-6.03) najważniejszy weekend imprezy, czyli biegi na 6 km, 30 km, 25 km i 50 km.

Wciąż można się zapisać do ostatnich sektorów startowych. Na wszystkie dystanse mamy łącznie 6500 osób na listach startowych. Jest dużo Polaków, Czechów i Niemców, ale mamy też ok. 100 osób z innych części świata - z Kanady, USA, Hiszpanii, Niderlandów - wyliczał L. Kosiorowski, który cieszy się, że dzięki znoszonym obostrzeniom można wrócić do współpracy z przedstawicielami Marcialongi. Przypomnijmy, z biegu wykluczono przedstawicieli Rosji i Białorusi. - To są ludzie, którzy przyjeżdżali do nas od wielu lat, niektórzy mieszkają w Polsce, ale trudno - ponosi się konsekwencje działań przywódcy swojego kraju - podkreślił Maciej Pawłowski, prezes stowarzyszenia.

Jak podkreślają organizatorzy, główną gwiazdą będzie Justyna Kowalczyk, która wystartuje na 50 km. Będzie też mąż polskiej królowej nart, brat oraz rodzice, którzy w tym czasie zajmą się dzieckiem J. Kowalczyk. Najliczniejszy ma być bieg na 25 km (w niedzielę), gdzie zapisało się ok. 1900 osób. Warunki na biegówki na Polanie Jakuszyckiej są doskonałe. Organizatorzy zapewniają zawodnikom specjalne autobusy ze Szklarskiej Poręby (szczegóły na stronie stowarzyszenia).

Odradzamy podróż samochodami, a jeśli już - to bardzo wcześnie - mówił L. Kosiorowski.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
964
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group