Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6847
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Ćwierć wieku w celi za próbę zabójstwa

Piątek, 14 marca 2008, 7:08
Aktualizacja: 14:03
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Ćwierć wieku w celi za próbę zabójstwa
Fot. Archiwum
Tak surowy wyrok wymierzył Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze bestialskiemu bandycie, który za laptopa, portfel i dwa telefony komórkowe chciał zabić pracownicę biura rachunkowego w Bolesławcu. Wyrok nie jest prawomocny.

Tragedia rozegrała się w październiku ubiegłego roku. Do jednego z biur kapitałowych w Bolesławcu wszedł „w interesach” mieszkaniec Lwówka Śląskiego, Adrian M.

Chwilę porozmawiał z pracownicą biura, rozeznał się w sytuacji, wyszedł i zaczaił się czekając do momentu, kiedy w biurze nie było już klientów. Wówczas wszedł ponownie do środka i zażądał pieniędzy.
Gdy kobieta powiedziała, że nie ma gotówki, zwyrodniały sprawca wyciągnął nóż i dźgnął poszkodowaną dwukrotnie w klatkę piersiową w okolice serca. Później zadał jej kilka ciosów w twarz z pięści i uderzał jej głową o ścianę.

Gdy kobieta udając nieprzytomną opadła bezwładnie na podłogę, bandzior zapakował laptopa, dwie komórki, portfel z pieniędzmi i uciekł. Pracownica resztkami sił wydostała się na ulice i wezwała pomoc.

Dzięki szybkiej interwencji medycznej udało się ją uratować. Jeśli wyrok się uprawomocni bestia za ten brutalny czyn kwalifikowany jako próbę usiłowania zabójstwa i rozbój posiedzi teraz dwadzieścia pięć lat. To jedno z surowszych orzeczeń jeleniogórskiego sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group