Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2813
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Ćwiczenia "Terrorysta 2017" w Piechowicach

Piątek, 17 listopada 2017, 9:04
Aktualizacja: 15:13
Autor: 112
Piechowice: Ćwiczenia "Terrorysta 2017" w Piechowicach
Fot. Archiwum Policji
W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbyły się wczoraj (16.11) ćwiczenia dowódczo–sztabowe doskonalące współdziałanie wszystkich służb w przypadku wystąpienia sytuacji o zagrożeniu terrorystycznym.

Scenariusz był taki: oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informację, że na podwórku szkoły padły strzały i do budynku wtargnął nieznany mężczyzna , który zabarykadował się wraz z zakładnikami – uczniami i nauczycielami w jednym z pomieszczeń. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny na miejsce zdarzenia skierował dostępne patrole oraz o zdarzeniu powiadomił Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze oraz oficera dyżurnego KWP we Wrocławiu.

- Ćwiczenia te mają na celu doskonalenie postępowania wszystkich służb w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej, w tym przypadku sytuacji o zagrożeniu terrorystycznym, sprawdzenie realności przyjętych procedur działania na tę okoliczność, przygotowanie służb ratowniczych do działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, sprawdzenia systemów łączności oraz udoskonalenie współdziałania , obiegu informacji , umiejętności elastycznego kierowania siłami i środkami oraz podejmowania trafnych decyzji przez służbę dyżurną oraz przełożonych różnych szczebli zarządzania – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group