Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7645
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ćwiczenia tajne przez poufne

Piątek, 15 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ćwiczenia tajne przez poufne
Fot. MT
W stolicy Karkonoszy sprawdzali sprawność antyterroryści.

Jednostki antyterrorystyczne policji z Wrocławia w czwartek odbyły ćwiczenia sprawdzające ich gotowość do akcji. Na miejsce obrali jeden z terenów w Jeleniej Górze.

Ćwiczenia były ściśle tajne, choć obecności jednostek nie udało się w pełni ukryć: charakterystyczne mundury, kominiarki, broń, kamizelki kuloodporne i opancerzone samochody terenowe.

Jednostka antyterrostyczna z Wrocławia jest najbliżej położoną tego typu formacją. Kiedy w Jeleniej Górze istnieje poważne zagrożenie bezpieczeństwa ludzi, to właśnie wrocławscy antyterroryści przybywają z „odsieczą”.

Jeleniogórzanie pamiętają ich obecność wiosną tego roku, kiedy w wieży aresztu śledczego zabarykadował się strażnik więzienny, który wcześniej strzelał w ziemię z kałasznikowa.
W formację wchodzą także snajperzy. Wówczas rozłożyli swoje stanowiska na okolicznych dachach, aby zapobiec ewentualnemu zagrożeniu dla ludzi.

Spec-policjanci z Wrocławia brali udział w pacyfikacji przestępców, którzy 13 marca 2000 roku podczas rozprawy sterrororyzowali granatem i pistoletem skład sędziowski. Zdecydowane działanie „czarnych” okazało się skuteczne. Podczas strzelaniny na sądowych korytarzach zabili dwóch groźnych bandytów i uratowali życie wielu pracownikom sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group