Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10311
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Cudze chwalicie, swojego nie znacie...

Wtorek, 19 lipca 2011, 11:11
Aktualizacja: 11:13
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Cudze chwalicie, swojego nie znacie...
Fot. Organizatorzy
W minioną niedzielę około 40 – osobowa grupa mieszkańców Sobieszowa i okolic wybrała się na wycieczkę w nieznane Karkonosze. Jak zapewniają uczestnicy wyprawy, nie trzeba daleko jeździć by znaleźć niezwykłe górskie, dziewicze tereny.

Wycieczka, która miała nie tylko bawić, ale i uczyć, rozpoczęła się o godzinie 9.00 w gospodzie "Wedle Bucków" w Jagniątkowie. Stamtąd uczestnicy wybrali się w miejsca nieznane lub zapomniane przez turystów, a położone powyżej Jagniątkowa.

- Trasa wiodła starymi turystycznymi szlakami niemieckimi, o których dawno zapomniano. Jako Członkowie Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego staramy się je reaktywować i pokazywać turystom. Te tereny nie wchodzą w skład Karkonoskiego Parku Narodowego, ale ich piękno i niezwykłość zasługują na promocję – zapewniają organizatorzy wycieczki.

Uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in. punkt widokowy Kotliska w Jagniątkowie, z którego znakomicie widać Sudety Zachodnie.

- Szliśmy starym szlakiem niemieckim lewą stroną potoku Sopot na Bażynowe Skały Nadolne. Po drodze weszliśmy na punkt widokowy Kurzacki Dom. Widać z niego Przesiekę, Jelenią Górę i Pogórze Karkonoszy. Zwiedziliśmy Bażynowe Skały Nadolne z trzydziestoma skalnymi obiektami, które powstały 300 mln lat temu i uległy erozji na skutek następujących po nich zlodowaceń. Podziwialiśmy Dromadera wraz kapliczką, Akademickie Skałki, Chatkę AKT, Grobowiec Karkonosza, Łacną. Weszliśmy na piękną skałę Pałacyk i Nocny Kopczyk. Są to punkty widokowe, z których można podziwiać piękno Karkonoszy, Rudaw Janowickich, Izer oraz Jelenią Górę . Dopisała nam piękna słoneczna pogoda. Przeszliśmy osiem kilometrów przy różnicy wzniesień 500 m. Zakończenie odbyło przy grillu w gospodzie "Wedle Bucków" w Jagniątkowie. Pragniemy serdecznie podziękować gospodarzom za zorganizowanie ogniska, jadła, napojów i muzyki - mówi Ania Poręba z Sobieszowa.

Zbyszek Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego zachęca do odwiedzenia strony internetowej „Sudety”, gdzie zamieszczona została publikacja na temat Bażynowych skał autorstwa Jerzego K. Bieńkowskiego i Krzysztofa Pika.

Organizatorzy wycieczki w planach mają już kolejne wyprawy, najbliższa z nich zostanie zorganizowana już w sierpniu.

- Z okazji Dni Jagniątkowa , które odbędą się 14 sierpnia br. zorganizujemy pieszą wycieczkę do Czarnego Kotła Jagniątkowskiego nowo wyremontowanym szlakiem Koralową Ścieżką. Zapraszamy do wspólnego wędrowania - mówi Krzysztof Pik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
887
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Karkonosze
Śnieżka – widokowo najlepsza miejscówka w Polsce?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group